Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zakazał w środę działalności organizacji Ansaar International, która jest podejrzana o wspieranie terroryzmu.

Niemieckie służby bezpieczeństwa uważają, że stowarzyszenie i jego odłamy zajmują się głównie salaficką pracą misyjną oraz wspieraniem terroryzmu. W środę niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował o rewizjach i konfiskatach, które zostały przeprowadzone w dziesięciu krajach związkowych. Miały związek ze sprawą omawianego stowarzyszenia – informuje „Deutsche Welle”. O nałożonym na organizację zakazie działania niemieckie ministerstwo poinformowało w środę.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Organizacja finansowała swoimi darowiznami światową sieć terroryzmu” – napisał w środę na Twitterze Steve Alter, rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Niemieckie MSW uważa, że prowadzone przez Ansaar International zbiórki funduszy miały na celu przekazywanie środków ugrupowaniom terrorystycznym, m.in. Front Al-Nusra w Syrii oraz Al-Shabaab w Somalii.

Zobacz także: Hiszpania: „ABC”: Al-Kaida oferuje „samotnym wilkom” tysiące euro za zabicie policjanta w kraju zachodnim

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: W Hiszpanii aresztowano terrorystów z ISIS

Zdaniem ministerstwa „misyjna” działalność stowarzyszenia narusza porządek konstytucyjny Niemiec.

Zakrojone na szeroką skalę rewizje, które zostały przeprowadzone w kwietniu 2019 r., były podstawą do wprowadzenia zakazu działalności dla organizacji.

W środę niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował, że w dziesięciu krajach związkowych także przeprowadzone zostały rewizje i konfiskaty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Stowarzyszenie posiada siedzibę w Duesseldorfie. Przykrywką do finansowania terroryzmu były zbiórki, których charakter wyglądał z pozoru na humanitarny (m.in. budowa studni i pomoc sierotom).

Zobacz także: W Rosji rośnie przestępczość związana z terroryzmem

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz