Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zakazał w środę działalności organizacji Ansaar International, która jest podejrzana o wspieranie terroryzmu.

Niemieckie służby bezpieczeństwa uważają, że stowarzyszenie i jego odłamy zajmują się głównie salaficką pracą misyjną oraz wspieraniem terroryzmu. W środę niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował o rewizjach i konfiskatach, które zostały przeprowadzone w dziesięciu krajach związkowych. Miały związek ze sprawą omawianego stowarzyszenia – informuje „Deutsche Welle”. O nałożonym na organizację zakazie działania niemieckie ministerstwo poinformowało w środę.

„Organizacja finansowała swoimi darowiznami światową sieć terroryzmu” – napisał w środę na Twitterze Steve Alter, rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niemieckie MSW uważa, że prowadzone przez Ansaar International zbiórki funduszy miały na celu przekazywanie środków ugrupowaniom terrorystycznym, m.in. Front Al-Nusra w Syrii oraz Al-Shabaab w Somalii.

Zobacz także: Hiszpania: „ABC”: Al-Kaida oferuje „samotnym wilkom” tysiące euro za zabicie policjanta w kraju zachodnim

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: W Hiszpanii aresztowano terrorystów z ISIS

Zdaniem ministerstwa „misyjna” działalność stowarzyszenia narusza porządek konstytucyjny Niemiec.

Zakrojone na szeroką skalę rewizje, które zostały przeprowadzone w kwietniu 2019 r., były podstawą do wprowadzenia zakazu działalności dla organizacji.

W środę niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował, że w dziesięciu krajach związkowych także przeprowadzone zostały rewizje i konfiskaty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Stowarzyszenie posiada siedzibę w Duesseldorfie. Przykrywką do finansowania terroryzmu były zbiórki, których charakter wyglądał z pozoru na humanitarny (m.in. budowa studni i pomoc sierotom).

Zobacz także: W Rosji rośnie przestępczość związana z terroryzmem

dw.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz