Hiszpańska policja wysłała do wszystkich brygad antyterrorystycznych w kraju notę, w której ostrzegła, że kilka dni temu w czasopiśmie zbliżonym do Al-Kaidy opublikowano ogłoszenie o nagrodzie w wys. 60 tys. euro za zabicie policjanta w jakimkolwiek kraju zachodnim – poinformował dziennik „ABC”.

Wewnątrz policyjnej noty wskazano, że według ogłoszenia zamieszczonego przez “The Wolves of Manhattan Magazine” , jako warunek przekazania tej kwoty podano konieczność, by zabity funkcjonariusz był chrześcijaninem, Żydem albo ateistą – podał PAP w sobotę.

Czasopismo wskazuje, że pierwszy “samotny wilk”, który zabije policjanta w kraju zachodnim, powinien udokumentować atak, a także wysłać zdjęcie mailem hostowanym na serwerze jednej z organizacji terrorystycznych. Zapewnia się, że napastnik zachowa anonimowość. Nagroda ma zostać wypłacona w bitcoinach “przez osobę trzecią”.

W piśmie zachęca się do wykorzystywania zamieszek w krajach zachodnich do przeprowadzania ataków. Wskazano Stany Zjednoczone, Francję, Włochy, Niemcy oraz Wielką Brytanię jako kraje, gdzie działania tego typu są najłatwiejsze.

Wewnątrz artykułu zasugerowano, aby sympatycy  islamskich organizacji terrorystycznych dokonywali ataków na policjantów interweniujących podczas manifestacji. Jako uzasadnienie wskazano, że występują wówczas “liczne cele w zasięgu”, a także zachodzi możliwość zachowania anonimowości w tłumie, łatwość przeprowadzenia takiej akcji oraz noszenia przy sobie broni.

Napisano, że “samotny wilk” powinien wybrać protesty, które są masowe i chaotyczne (np. takie, jakie miały miejsce po wyborach w Stanach Zjednoczonych, lub manifestacje ruchu “żółtych kamizelek” we Francji). Dodano, że powinien działać w nocy, “aby łatwiej uciec i ukryć się po ataku”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W gazecie wskazano, że napastnicy powinni udawać protestujących, zachowując się w taki sam sposób. Ma to zagwarantować pozyskanie zaufania protestujących.

“W ten sposób zabijesz wielu krzyżowców, bo wszyscy są wtedy razem, a poza tym będziesz mógł podburzać manifestantów i kierować ich przeciwko policjantom” – cytuje PAP.

Jako alternatywę wskazano niszczenie sklepów oraz mienia publicznego i prywatnego, ponieważ “krzyżowcy są na wojnie z islamem”. Zaleca przy tym noszenie noży i koktajli Mołotowa przypominając, że protesty cywilne nie są karane tak surowo, jak akty terrorystyczne.

Zobacz także: W Hiszpanii aresztowano terrorystów ISIS

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zalecono także noszenie noży i koktajli Mołotowa przypominając, że protesty cywilne są karane mniej surowo niż akty terrorystyczne.

Pismo zachęcam do wykorzystania warunków wynikających z pandemii, m.in. konieczności noszenia maseczek. Ma to znacznie ułatwić przeprowadzanie ataków i zachowanie anonimowości.

Dziennik “ABC” zapewnił, że wezwanie do ataków na policjantów oraz oferta finansowa za ich zabijanie zaalarmowały siły antyterrorystyczne w całej Europie.

Czytaj także: W Rosji rośnie przestępczość związana z terroryzmem

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply