Wieniec pogrzebowy dla Wiatrowycza na schodach Ukraińskiego IPN [+FOTO]

Na drzwiach wejściowych do siedziby Ukraińskiego IPN zawieszono wieniec pogrzebowy dla jego szefa, znanego neobanderowca i negacjonisty wołyńskiego, Wołodymyra Wiatrowycza.

Fotografie wieńca z dołączoną kartką z data urodzin i „śmierci” Wiatrowycza, wskazaną na 9 maja br., zamieszczono na Facebooku. Na tym samym portalu zdarzenie skomentował szef UIPN:

– Wieniec pogrzebowy z moim imieniem pod drzwiami instytutu. Wiosny jednak nie da się zepsuć, nawet sztucznymi kwiatami. Tym bardziej, gdy idee, które takimi czynami próbują forsować ci, którzy boją się mówić i mogą tylko po cichu “straszyć” – są tak samo martwe.

Jak informowaliśmy wcześniej, 16 lutego nieznani sprawcy zaatakowali Wiatrowycza przed budynkiem agencji prasowej Ukrainform w Kijowie, gdzie miał wziąć udział w konferencji prasowej, próbując go pobić. Z kolei w nocy z 28 lutego na 1 marca nieznani sprawcy podpalili drzwi UIPN, zaś w czwartek hakerzy zaatakowali stronę internetową instytutu.

Szef UIPN promował też na swoim profilu facebookowym tekst wychwalający rzekome heroiczno-martyrologiczne cechy Stepana Bandery i krytykujący Jarosława Kaczyńskiego za niechętny stosunek do ukraińskiego nacjonalisty.

PRZECZYTAJ: „Stepan wziął na siebie grzechy nas wszystkich”. Wolodymyr Wiatrowycz propaguje hagiograficzny tekst o Banderze

CZYTAJ TAKŻE:
Wołodymyr Wiatrowycz zachwycony wypowiedziami Targalskiego nt. UPA

Szef ukraińskiego IPN-u spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

Wiatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne

Wiatrowycz ostro odpowiada Kaczyńskiemu: taka grubiańska deklaracja była niewłaściwa

Zik.ua / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply