Wielki pożar fabryki opon w rosyjskim Kraju Ałtajskim [+VIDEO]

W fabryce opon w rosyjskim mieście Barnauł w Kraju Ałtajskim wybuchł duży pożar. Zakład produkuje opony m.in. na potrzeby armii.

Jak powiadomiły służby prasowe wydziału ministerstwa do spraw nadzwyczajnych Kraju Ałtajskiego, pożar w fabryce opon w Barnaule wybuchł w piątek wczesnym rankiem.

Pożar wybuchł w jednym z warsztatów Ałtajskiego Kombinacie Oponiarski. Gdy strażacy przybyli na miejsce, czteropiętrowy budynek był objęty ogniem, który nadal się rozprzestrzeniał. Ewakuowano trzy osoby.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 110 ludzi i 33 jednostki sprzętu. Utrudniała ją niska temperatura, a także silnie zadymienie. Ogień objął zasięgiem tysiąc metrów kwadratowych. Nie było informacji o rannych. Na miejsce wysłano też pociąg gaśniczy.

Zakład w Barnaule produkuje opony pod marką Nortec. Według części źródeł, w fabryce produkuje się też opony dla pojazdów wojskowych.

Wcześniej pisaliśmy, że również w piątek przed świtem potężny pożar wybuchł pod Moskwą w MEGA Chimki – jednym z największych centrów handlowych w Rosji. Zginęła jedna osoba.

Zobacz: Pożar w fabryce pod Moskwą [+VIDEO]

Zobacz też: Wielki pożar w centrum Moskwy. Kłęby dymu nad miastem [+VIDEO]

Kresy.pl / fakty.com.ua / fontanka.ru / kommersant.ru

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Sporo tych pożarów w Rosji. Czyżby zakład miał posiadać zapasowe linie produkcyjne przeznaczone na potrzeby armii ale np. zostały sprzedane/rozkradzione i trzeba jakoś ukryć „manko”? Co oczywiście cieszy ponieważ,
    ruscy to wrogowie i tyle w temacie.