Miasto Leicester w środkowej Anglii może zostać objęte blokadą z powodu dużej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem – potwierdził brytyjski rząd w niedzielę. Byłoby to pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii, w przypadku którego zostałyby zastosowane tego typu środki.

Miasto Leicester w środkowej Anglii może zostać zablokowane z powodu dużej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem – potwierdził w niedzielę rząd Wielkiej Brytanii. Jak podaje „The Guardian”, byłoby to pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii, w przypadku którego zostałaby zastosowana lokalna blokada.

Brytyjski rząd zaczął stopniowo znosić obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zaostrzono jednak, że w przypadku ponownego wzrostu zakażeń, restrykcje mogą zostać przywrócone. Podkreślano także, że w przypadku zaistnienia lokalnych ognisk epidemii, możliwe będzie wprowadzenie lokalnych blokad. Nie sprecyzowano jednak jak miałyby konkretnie wyglądać.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informacje sugerujące, że brytyjski rząd rozważa blokadę Leicester, podał jako pierwszy „The Sunday Times”. Gazeta poinformowała, że minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock zastanawia się nad prawnymi aspektami działań tego typu. Doniesienia zostały później potwierdzone przez minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

W niedziele brytyjskie ministerstwo zdrowia oświadczyło, że sytuacja w Leicester budzi zaniepokojenie. Władze wezwały mieszkańców do zachowywania zasad szczególnej ostrożności.

Rząd rozważa blokadę Leicester, ponieważ notuje się tam dużą liczbę nowych przypadków zakażenia. Dane z 16 czerwca sugerują, że od początku epidemii wykryto tam  2494 przypadki zakażenia koronawirusem. Aż 658 z nich – 26 proc. – odnotowano w dwóch pierwszych tygodniach czerwca.

W skali całego kraju liczba nowych przypadków w czerwcu znacznie się zmniejszyła.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Johnson: Wielka Brytania jest gotowa do współpracy z UE na „zasadach australijskich”

Dodatkowe zaniepokojenie budzi także struktura etniczna miasta. Liczące 350 tys. mieszkańców Leicester ma spośród dużych miast Wielkiej Brytanii najwyższy odsetek ludności wywodzącej się z mniejszości etnicznych. Szczególnie duży odsetek stanowi ludność południowoazjatycka, według badań, wyjątkowo podatna na zakażenie. We wschodniej części miasta, w przypadku której notowany jest znaczący przyrost zakażeń, znajdują się znaczne skupiska przedstawicieli opisywanej mniejszości.

theguardian.com / pap / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz