W sobotę w Londynie przeszła demonstracja żądająca powtórzenie referendum ws. Brexitu. Według organizatorów protestowało 100 tys. osób.

Demonstrację „Głos narodu” zorganizowała koalicję organizacji przeciwnych Brexitowi, na której czele stoi grupa Open Britain, spadkobierca oficjalnej kampanii za pozostaniem w UE.

W opublikowanym w piątek sondażu ośrodka Survation 53 proc. badanych oświadczyło, że w przypadku powtórzenia referendum ws. Brexitu prawdopodobnie zagłosowaliby za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, a 47 proc – za opuszczeniem Wspólnoty.

ZOBACZ TAKŻE: Theresa May: Brexit nie może zagrozić jedności Wielkiej Brytanii

Przechodzący pod kancelarią premier Theresy May na Downing Street demonstranci buczeli, a także wyrażali swój zawód opozycyjną Partią Pracy, skandując wołając lidera tego ugrupowania – „Gdzie jest Jeremy Corbyn?”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W przemowach wygłoszonych pod gmachem brytyjskiego parlamentu demonstranci stwierdzili, że nie należy uważać, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE jest już przesądzone.

Lider Liberalnych Demokratów Vince Cable stwierdził, że Brexit „nie jest faktem dokonanym” i może być odwrócony. Z kolei szefowa Partii Zielonych Caroline Lucas powiedziała, że wyjście z UE będzie „katastrofą” i może stanowić zagrożenie m.in. dla ochrony środowiska

Kresy.pl / dziennik.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz