„Jeśli pojawi się nowy kandydat w wyborach prezydenckich, to oczywiście będą musiały zostać wydrukowane nowe karty do głosowania; jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca, wówczas będzie można wykorzystać obecne karty” – oświadczyła w poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej, że w przypadku gdy w wyborach prezydenckich pojawi się nowy kandydat, wówczas będzie trzeba wydrukować nowe karty do głosowania – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Dodała, że jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca, wówczas będą mogły zostać wykorzystane obecne karty.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jadwiga Emilewicz podkreśliła także, że obecne karty do głosowania będą mogły być wykorzystane jedynie wówczas, gdy aktualny ich wzór zostanie zaakceptowany przez Państwową Komisję Wyborczą (PKW). Zgodnie z projektem nowej ustawy wzór kart ma określić PKW. Komisja zleca także wydruk pakietów.

W poniedziałek przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawili projekt ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Przewiduje on możliwość głosowania w dwóch trybach: zwykłym i korespondencyjnym. Pierwsze czytanie projektu powinno odbyć się w Sejmie we wtorek o 12:00.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin został zapytany w poniedziałek na antenie Radia Plus o koszty, które poniosło państwo podczas przygotowań do głosowania 10 maja, m.in. o koszt wydruku kart do głosowania. Odpowiedział, że nie dysponuje taką wiedzą – podaje Polska Agencja prasowa (PAP). Zaznaczył jednak, że pakiety będzie można jego zdaniem wykorzystać w czasie wyborów, które odbędą się niedługo.

Zobacz także: Minister Sasin nie chce ujawnić ile wydał na wybory, które się nie odbędą

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz