Według Światowej Organizacji Zdrowia, Stany Zjednoczone mogą stać się nowym epicentrum pandemii koronawirusa.

We wtorek rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Harris powiedziała w Genewie dziennikarzom, że doszło do „bardzo dużego przyspieszenia” w liczbie zarażeń w USA – podała agencja Reuters.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zaznaczyła, że w ciągu ostatnich 24 godzin, 85 proc. nowych zachorowań spowodowanych SARS-CoV-2 zanotowano w Europie i USA, z czego aż 40 proc. właśnie w Stanach Zjednoczonych. Do poniedziałku wirusem w tym kraju zaraziło się ponad 42 tys. osób, a co najmniej 559 zmarło w wyniku Covid-19, czyli choroby wywoływanej przez koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Odpowiadając na pytanie, czy USA mogą stać się nowym epicentrum epidemii koronawirusa. Harris powiedziała:

– Widzimy bardzo duże przyspieszenie w liczbie nowych przypadków (zarażenia) koronawirusem SARS-CoV-2 w USA. Więc widać potencjał.

Już wcześniej zwracaliśmy uwagę, że Nowy Jork stanowi centrum epidemii w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje portal CNBC, według danych zebranych przez Johns Hopkins University w Nowym Jorku jest teraz więcej przypadków COVID-19 niż kilku krajach, m.in. Francji, Korei Południowej, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń w USA plasuje się Waszyngton – 1647, na trzecim zaś, Kalifornia – 1518.

Jak informowaliśmy, w poniedziałkowym wywiadzie dla portalu Onet.pl Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, mocno skrytyowała zachowanie chińskich władz ws. rozprzestrzeniania się COVID-19. Jej zdaniem, władze Chin uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a chińscy obywatele „wiedzą, że winę za tę pandemię ponosi ich rząd”.

We wtorek wieczorem ten sam portal opublikował tekst autorstwa chińskiego ambasadora w Warszawie, Liu Gangyuana, będący odpowiedzią na oskarżenia ze strony amerykańskiej ambasador. Jak twierdzi, Stany Zjednoczone naciągają fakty, a w walce z epidemią koronawirusa przerzucają odpowiedzialność na innych. „Z życzliwością” przekazał też władzom USA trzy sugestie, podkreślając przy tym, że Polska docenia wysiłki Pekinu w zwalczaniu epidemii.

rp.pl / Reuters / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz