Do 901 wzrosła w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem. W przeciągu mijającej doby wykryto zakażenie u 152 osób – to najwięcej od początku epidemii w naszym kraju.

Ministerstwo zdrowia kilkukrotnie podawało we wtorek informacje o wykryciu kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie wykryto infekcję u 152 osób. Najwięcej przypadków potwierdzono w woj. mazowieckim – 37, niewiele mniej w dolnośląskim – 33. W woj. łódzkim koronawirusa wykryto u 18 osób, w małopolskim – 16, w zachodnio-pomorskim – 11 a w śląskim 10. Na Podkarpaciu jest 7 nowych zachorowań, w lubelskim – 6, lubuskim – 5, warmińsko-mazurskim – 4, opolskim – 2, po jednym w wielkopolskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Żadnych nowych zachorowań nie było w ciągu ostatniej doby w woj. świętokrzyskim i na Podlasiu.

Łącznie liczba hospitalizowanych w związku z COVID-19 sięgnęła 1479. Kwarantanną objętych jest 62511 osób, a zgłoszonych do objęcia kwarantanną po powrocie do kraju ponad 104 tysiące. Nadzorowi epidemiologicznemu podlega ponad 53 tys. osób.

W południe resort zdrowia informował o wykonaniu w ciągu ostatniej doby około 2800 testów na obecność koronawirusa. Do tej pory przebadano prawie 23 tys. próbek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że rząd ogłosił dzisiaj zaostrzenie rygorów stanu epidemicznego. Od 25 marca w Polsce będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu za wyjątkiem konieczności wykonania niezbędnych zakupów i w „niezbędnych sprawach życia codziennego” czy wykonywania pracy. Podobnie jak w Niemczech w przestrzeni publicznej nie będzie można zbierać się w grupach większych niż dwuosobowe. Nie dotyczy to przebywania z rodziną we własnym domu. W kościołach, w nabożeństwach będzie mogło brać udział do pięciu osób. Pojawią się również ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz