Węgierski premier Viktor Orban wyraził w poniedziałek poparcie dla Donalda Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

W poniedziałek premier Węgier Viktor Orban wyraził poparcie dla Donalda Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich w USA. Wyraził opinię, że rywale Trumpa – Demokraci – narzucili światu „moralny imperializm”, który odrzucają nieliberalni przywódcy tacy jak on – podaje agencja „Reuters”.

„Kibicujemy zwycięstwu Donalda Trumpa, ponieważ dobrze znamy dyplomację amerykańskich rządów demokratycznych zbudowaną na moralnym imperializmie. Już wcześniej byliśmy zmuszeni jej spróbować, nie podobało nam się to, nie chcemy dokładki” – napisał premier Węgier w artykule, który ukazał się w dzienniku „Magyar Nemzet”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W 2022 roku na Węgrzech odbędą się wybory parlamentarne. Orban wyraził opinię, że głosowanie będzie decydujące, ponieważ międzynarodowa, liberalna elita, chce zniszczyć w Europie chrześcijańskich konserwatystów.

„Przygotowują się do decydującej bitwy w 2022 roku, są wspierani przez międzynarodowe media, brukselskich biurokratów i organizacje pozarządowe, które udają organizacje obywatelskie” – napisał Orban.

Premier oświadczył, że Węgry i inne kraje Europy Środkowej przedkładają efektywność gospodarczą ponad takie polityki Unii Europejskiej, jak „cele klimatyczne wyniesione do absurdu, Europa socjalna, wspólny kodeks podatkowy i społeczeństwo wielokulturowe”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden napisał w nocy z niedzieli na poniedziałek na Twitterze: „Powiem jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a dla stref wolnych od LGBT nie ma miejsca ani w Unii Europejskiej ani gdziekolwiek na świecie”. Był to jego komentarz do artykułu ABC News, opartego na depeszy Associated Press, dotyczącego skrytykowania przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen rzekomych „stref wolnych od LGBT” w Polsce.

Zobacz także: Szijarto: Węgry będą popierać na forach Unii Europejskiej bliskowschodnią politykę USA

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz