Premier Węgier Viktor Orban zapowiadając w środę w Budapeszcie zwiększenie budżetu obronnego oświadczył, że jego kraj „nie może istnieć bez silnej armii”.

Orban na inauguracji w parlamencie nowego szefa sztabu generalnego sił zbrojnych generała Ferenca Koroma powiedział: Obrona Węgier nie jest zadaniem NATO ani Unii Europejskiej, tylko naszym.

W najbliższych latach zwiększymy budżet armii Węgier ponad dwukrotnie – ogłosił Viktor Orban. Szef węgierskiego rządu nie sprecyzował, w ciągu ilu lat ma dojść do podwojenia budżetu obronnego.

ZOBACZ TAKŻE: Polska nie wypełniła w 2017 roku progu 2 proc. wydatków na obronność

Korom zastąpi na stanowisku generała Tibora Benko, desygnowanego na szefa węgierskiego ministerstwa obrony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Aktualnie wydatki na obronę w węgierskim budżecie na 2018 rok wyniosą łącznie 1,3 mld euro, co stanowi 1,05 proc. PKB tego kraju.

Kresy.pl / interia.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz