Węgierski rząd wydał wytyczne dla nadawców, które obejmują niektóre filmy przedstawiające homoseksualizm lub środowisko LGBT tymi samymi ograniczeniami, co brutalne horrory – poinformowała agencja prasowa Reuters w środę.

Jak poinformowała w środę agencja prasowa Reuters, węgierski rząd wydał wytyczne dla nadawców, które obejmują niektóre filmy przedstawiające homoseksualizm lub kwestie LGBT tymi samymi ograniczeniami, co brutalne horrory.

Zgodnie z przepisami wydanymi 15 września przez Radę ds. Mediów Krajowego Urzędu ds. Mediów i Telekomunikacji (NMHH), filmy, które jako „cechę definiującą” mają tematykę LGBT będą „niepolecane” osobom poniżej 18 roku życia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7549.32 PLN    (34.31%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Filmy, w których dominują takie tematy, miałyby taką samą ocenę jak filmy takie jak seria Piła czy Egzorcysta. Nowe wytyczne są efektem przyjęcia w czerwcu prawa zakazującego „pokazywania i promowania homoseksualizmu” dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Rząd premiera Viktora Orbana, który poparł mocno konserwatywną agendę społeczną, powiedział, że ustawodawstwo jest potrzebne do ochrony „prawa dzieci do ich tożsamości płciowej otrzymanej przy urodzeniu”.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, w rezolucji przyjętej we wtorek przez Parlament Europejski „Związki jednopłciowe powinny być uznawane w całej Unii, a Komisja Europejska powinna podjąć działania przeciwko Rumunii, Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem wartości UE”.

Rezolucja dotyczy poparcia PE dla postulatów środowisk LGBT. Za jej przyjęciem głosowało 387 eurodeputowanych, 161 było przeciw, od głosu wstrzymało się 123. Napisano, że „Komisja Europejska powinna podjąć działania przeciwko Rumunii, Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem wartości UE”. Stwierdzono, że „małżeństwa” lub związki jednopłciowe zawarte w jednym z państw członkowskich, powinny być uznawane w pozostałych krajach. Dodano, że „małżonkowie” i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

Zobacz także: Parlament Europejski przyjął radykalnie proaborcyjną rezolucję Maticia

PE powołał się na orzeczenie TSUE, w którym stwierdzono, że przepisy dotyczące „małżonków” zawarte w dyrektywie o swobodnym przepływie osób mają zastosowanie również do par tej samej płci. Wezwano KE do podjęcia działań przeciw Rumunii, której władze nie zaktualizowały obowiązującego prawa w związku ze wspomnianym orzeczeniem.

Europosłowie stwierdzili, że „społeczności LGBTIQ” w Polsce i na Węgrzech doświadczają dyskryminacji. Wezwali Komisję Europejską do wszczęcia postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, zastosowania środków sądowych oraz narzędzi budżetowych przeciwko Warszawie i Budapesztowi.

Przypomnijmy, że na początku września Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz