Nowelizacja konstytucji planowana przez rządzący na Węgrzech Fidesz ma zapobiec zmuszeniu kraju do wzięcia udziału w relokacji imigrantów przez Unię Europejską.

Agencja MTI poinformowała o planach węgierskiego rządu w czwartek, cytując Mate Kocsisa, który został wybrany na szefa frakcji parlamentarnej Fideszu.

Reuters podając informację o planach Fideszu przypomina, że Orban już w 2016 przedłożył parlamentowi projekt takiej nowelizacji konstytucji. Nie uzyskał wtedy większości dwóch trzecich z powodu sprzeciwu opozycyjnego Jobbiku.

ZOBACZ TAKŻE: Węgry: zatrzymano 11 nielegalnych migrantów przerzuconych z Ukrainy samolotem [+FOTO+VIDEO]

Po wyborach z 8 kwietnia br. partia Orbana uzyskała ponad dwie trzecie miejsc w parlamencie, co pozwala jej na jej samodzielne nowelizowanie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kocsis, cytowany przez MTI, stwierdził że Fidesz chce również dalszej debaty parlamentarnej dotyczącej pakietu ustaw „Powstrzymać Sorosa” dotyczącym penalizacji organizacji pozarządowych, które wspierają migrację.

Agencja Reutera dodaje, że Węgry i niektóre inne kraje postkomunistyczne w Europie Wschodniej zdecydowanie sprzeciwiają próbom przeforsowania przez UE przyjęcia do siebie części muzułmańskich migrantów ubiegających się o azyl w UE.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz