Nowelizacja konstytucji planowana przez rządzący na Węgrzech Fidesz ma zapobiec zmuszeniu kraju do wzięcia udziału w relokacji imigrantów przez Unię Europejską.

Agencja MTI poinformowała o planach węgierskiego rządu w czwartek, cytując Mate Kocsisa, który został wybrany na szefa frakcji parlamentarnej Fideszu.

Reuters podając informację o planach Fideszu przypomina, że Orban już w 2016 przedłożył parlamentowi projekt takiej nowelizacji konstytucji. Nie uzyskał wtedy większości dwóch trzecich z powodu sprzeciwu opozycyjnego Jobbiku.

ZOBACZ TAKŻE: Węgry: zatrzymano 11 nielegalnych migrantów przerzuconych z Ukrainy samolotem [+FOTO+VIDEO]

Po wyborach z 8 kwietnia br. partia Orbana uzyskała ponad dwie trzecie miejsc w parlamencie, co pozwala jej na jej samodzielne nowelizowanie.

Kocsis, cytowany przez MTI, stwierdził że Fidesz chce również dalszej debaty parlamentarnej dotyczącej pakietu ustaw “Powstrzymać Sorosa” dotyczącym penalizacji organizacji pozarządowych, które wspierają migrację.

Agencja Reutera dodaje, że Węgry i niektóre inne kraje postkomunistyczne w Europie Wschodniej zdecydowanie sprzeciwiają próbom przeforsowania przez UE przyjęcia do siebie części muzułmańskich migrantów ubiegających się o azyl w UE.

Kresy.pl / forsal.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply