Prezydent FIFA: Rosja gotowa na mundial 2018

Przebywający w Rosji prezydent FIFA Gianni Infantino oficjalnie potwierdził, że organizatorzy mistrzostw świata są „absolutnie gotowi” do przeprowadzenia turnieju.

Prezydent FIFA wygłosił swoją ocenę w czwartek w Soczi, gdzie odbył spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i przedstawicielami najwyższych władz Rosji. Mundial rozpocznie się 14 czerwca i będzie rozgrywany w 11 miastach.

Infantino zwracając się do Władimira Putina podkreślił, że do wykonania pozostał jeszcze jeden procent z planu przygotowań. Do zakończenia pozostały jeszcze pewne drobiazgi, ale temu służą właśnie ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem turnieju – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Dżihadyści grożą atakami podczas Mundialu w Rosji [+FOTO]

Szef FIFA dodał, że pomimo tych drobiazgów uważa, że Rosja jest już gotowa na przyjęcie uczestników i kibiców, a także na to, aby turniej był „letnim sportowym festynem w tym pięknym kraju”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Prezydent Putin wskazał, że dla organizatorów najważniejsze pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa gościom. Podkreślił, że odpowiednie organy i instytucje będą wykonywać swoje obowiązki niezwykle poprawnie i z wyczuciem.

Putin podkreślił, że pojawiające się w zachodnich mediach informacje o możliwym zagrożeniu atakiem terrorystycznym nie mają oparcia w faktach i są bezpodstawne. Zastrzegł jednocześnie, że organizatorzy i tak są przygotowani „na każdą ewentualność”. Prezydent Rosji dodał, że w trakcie zeszłorocznego Pucharu Konfederacji FIFA wysoki stan bezpieczeństwa w Rosji potwierdzili niezależni obserwatorzy.

Kresy.pl / dziennik.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz