Prezydent FIFA: Rosja gotowa na mundial 2018

Przebywający w Rosji prezydent FIFA Gianni Infantino oficjalnie potwierdził, że organizatorzy mistrzostw świata są „absolutnie gotowi” do przeprowadzenia turnieju.

Prezydent FIFA wygłosił swoją ocenę w czwartek w Soczi, gdzie odbył spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i przedstawicielami najwyższych władz Rosji. Mundial rozpocznie się 14 czerwca i będzie rozgrywany w 11 miastach.

Infantino zwracając się do Władimira Putina podkreślił, że do wykonania pozostał jeszcze jeden procent z planu przygotowań. Do zakończenia pozostały jeszcze pewne drobiazgi, ale temu służą właśnie ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem turnieju – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Dżihadyści grożą atakami podczas Mundialu w Rosji [+FOTO]

Szef FIFA dodał, że pomimo tych drobiazgów uważa, że Rosja jest już gotowa na przyjęcie uczestników i kibiców, a także na to, aby turniej był „letnim sportowym festynem w tym pięknym kraju”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Putin wskazał, że dla organizatorów najważniejsze pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa gościom. Podkreślił, że odpowiednie organy i instytucje będą wykonywać swoje obowiązki niezwykle poprawnie i z wyczuciem.

Putin podkreślił, że pojawiające się w zachodnich mediach informacje o możliwym zagrożeniu atakiem terrorystycznym nie mają oparcia w faktach i są bezpodstawne. Zastrzegł jednocześnie, że organizatorzy i tak są przygotowani „na każdą ewentualność”. Prezydent Rosji dodał, że w trakcie zeszłorocznego Pucharu Konfederacji FIFA wysoki stan bezpieczeństwa w Rosji potwierdzili niezależni obserwatorzy.

Kresy.pl / dziennik.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz