Dżihadyści grożą atakami podczas Mundialu w Rosji [+FOTO]

Dżihadyści z tzw. państwa islamskiego grożą prezydentowi Rosji atakiem podczas Mundialu, w związku z zaangażowaniem Władimira Putina przeciwko ISIS i po stronie władz syryjskich.

W sieci pojawiły się „plakaty” przedstawiające uzbrojonego dżihadystę i eksplozję z pełnym stadionem w tle. Z boku znajduje się zdjęcie Władimira Putina przemawiającego z mównicy. Na jego postaci umieszczono celownik. Całość uzupełnia napis w języku angielskim: „Rosja 2018. Putin, ty niewierny, zapłacisz za zabijanie muzułmanów”.

Według mediów, groźba skierowana do Putina najpewniej wiąże się z zaangażowaniem po stronie władz syryjskich w walce m.in. z ISIS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Plakat ten został zauważony na portalach społecznościowych przez organizacje zajmujące się monitorowaniem działań terrorystów w przestrzeni medialnej. Wcześniej miał on krążyć poprzez komunikator Telegram. Jest to najnowszy „plakat” z serii publikowanej przez pro-dżihadystyczną „Wafa Media Foundation”, grożącej atakami podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które w tym roku dobywają się w Rosji. Wcześniej pojawiał się na nich m.in. Stadion Łużniki w Moskwie, na którym ma zostać rozegrany mecz finałowy. Na innych widoczny był znany argentyński napastnik Lionel Messi klęczący na środku stadionu w stroju osoby czekającej na egzekucję, obok zamaskowanego terrorysty.

Przeczytaj: Atak z Rosji na „Państwo Islamskie”

„Daily Mail” / Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz