„Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova powinna zrezygnować ze stanowiska” – napisała w poniedziałek na Twitterze minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga.

Żadna demokratyczna instytucja nie powinna tolerować lidera, który używa takich inwektyw jak ona w wywiadzie dla ‚Spiegla’ – napisała Varga na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zwróciła uwagę, że nazywanie Węgier „chorą demokracją” poniża jej kraj, naród oraz jest sprzeczne z europejskimi wartościami. Podkreśliła, że przynosi ono także wstyd Komisji Europejskiej.

Polska Agencja Prasowa (PAP) przypomina, że Jourova powiedziała w wywiadzie dla „Spiegla: „Viktor Orban mówi, że buduje nieliberalną demokrację. Ja bym powiedziała, że buduje chorą demokrację”. Wyraziła opinię, że w węgierskich mediach niemal nie pojawia się krytyka rządu. Oświadczyła, że większość Węgrów nie jest prawdopodobnie w stanie ocenić sytuacji w sposób niezależny. „Obawiam się, że mieszkańcy Węgier pewnego dnia stwierdzą, że poprzednie wybory były ostatnimi wolnymi wyborami” – dodała.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po poniedziałkowym spotkaniu z szefem MSZ Polski, Zbigniewem Rauem, które odbyło się w Budapeszcie, minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijarto oświadczył, że Węgry i Polska stworzą wspólny instytut, zajmujący się ocenianiem stanu praworządności w krajach UE. Szef węgierskiego MSZ dodał, że raport UE ws. praworządności, który wkrótce ma być omawiany w Brukseli, będzie raczej „politycznym oświadczeniem”, nie zaś rzetelną analizą.

Zobacz także: Budżet UE i praworządność

twitter.com / pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz