Alex Younger twierdzi, że ​brutalna, militarna kampania Rosji i reżimu Asada na terenie Syrii kreuje nową generację terrorystów, którzy będą stanowić zagrożenie dla społeczności międzynarodowej.

W swoim pierwszym publicznym wystąpieniu jako dyrektor generalny MI6, Alex Younger oskarża prezydentów Rosji i Syrii prowadzenie takich działań, które doprowadzą do dalszej radykalizacji i rekrutacji bojowników do tzw. Państwa Islamskiego.

Według Youngera chaos spowodowany wojną w Syrii, pozwala ISIS na planowanie ataków w Wielkiej Brytanii i na Zachodzie. Szef MI6 uważa, że Państwo Islamskie korzystając z sytuacji w regionie wzmacniania swoją pozycję na miejscu i do prowadzenia wojny na Zachodzie. Stwierdził: Tak jak powiedziałem, bardzo dobrze zorganizowane struktury w Państwie Islamskim obmyślają spospby zastosowania przemocy wobec Wielkiej Brytanii i naszych sojuszników, bez konieczności opuszczania Syrii. Skala zagrożenia terroryzmem w Wielkiej Brytanii jest bezprecedensowa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Prawie całe Aleppo w rękach sił rządowych [+MAPA / +VIDEO]

Alex Younger wskazał również na zagrożenia związane z wojną hybrydową, w którą wpisują się cyberataki i obalanie demokracji, a która staje się coraz bardziej niebezpiecznym zjawiskiem.

kresy.pl / interia.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mop
  mop :

  Biały Dom i w ślad za nim Unia chcą wprowadzać nowe sankcje przeciwko Federacji i Syrii – „z powodu Syrii” – a w zasadzie „z powodu Aleppo”.Histeryczne popiskiwanie Zachodu czyli krajów – sponsorów obcinaczy głów wszelkiej maści jest coraz słabsze i żenujące…Wygląda na to, że klęska Zachodu w Aleppo i całej Syrii jest już całkowita a bicie dyplomatycznej piany i stawianie przez Amerykanów nowych warunków po spełnieniu których łaskawie mogli by się zgodzić na „rozmowy w sprawie Syrii” jest obliczone na odwracanie opinii publicznej swoich krajów od rzeczywistej sytuacji…Dyplomaci niemieccy i rosyjscy będą rozmawiać na temat Syrii bez udziału Amerykanów…Jak widać – coraz mniej zależy od amerykańskiego widzimisię. Dyplomaci wszystkich zainteresowanych stron dali wolną rękę żołnierzom Syrii i Federacji do zlikwidowania problemu terrorystycznego…The Times twierdzi, że Unia proponuje Assadowi kredyty, pieniądze i pomoc w odbudowie zniszczonego kraju. Byle tylko uratować obcinaczy głów w Aleppo

  . http://www.thetimes.co.uk/article/eu-offers-cash-to-assad-regime-for-syria-peace-deal-w8shn8rjx

  Pan Ławrow powiedział mało dyplomatycznie, że terroryści mieli wiele szans wyjść z kotła i zachować życie. Teraz zabawa się zakończyła. Tymczasem Amerykanie kręcą jak to mają w swoim zwyczaju. Wpierw wymigiwali się od wysłania do Genewy swych ekspertów a teraz przysłali Rosjanom jakiś zupełnie nowy dokument w sprawie Syrii…
  Ławrow twierdzi, że jest to zerwanie wszystkich wcześniejszych umów dotyczących Aleppo
  Ławrow: „Amerykanie nie chcą wypełniać swoich zobowiązań względem Aleppo, powrócili do bezpośredniego wspierania terrorystów i będą za to odpowiadać”…
  ========================================
  6 grudnia z Berlina do Aleppo wyruszy pokojowy marsz, którego celem jest zwrócenie uwagi na tragedię Aleppo. Jego pomysłodawczynią jest polska dziennikarka i blogerka Anna Alboth. Jak mówi PAP, chodzi o wymuszenie na światowych decydentach konkretnej pomocy dla oblężonego miasta.
  „Żądamy ochrony cywilów czyli strefy zakazu lotów nad Syrią i korytarzy humanitarnych, aby pomoc mogła dotrzeć do potrzebujących” – wyjaśniła. „Chcemy iść do Aleppo, żeby pomóc ludziom takim jak my, którzy nie mieli tyle szczęścia, żeby urodzić się w Europie” – dodała Alboth.
  Zanim wyjdą to bedzie już po tych demokratycznych,brodatych obcinaczach głów…

 2. zefir
  zefir :

  Alex Younger,miej pretensje do sponsorów i hodowców muslimskich terrorystów,są obok ciebie.Możesz również mieć pretensje do gościnnych jewropejczyków,otwierających szeroko bramy Jewropy dla tych terrorystów,wszelkich miłośników multi-kulti ,poprawności i lewactwa zapraszającego terrorystów ,tak z Berlina jak brukselskiego aeropagu pasożytnictwa,lenistwa,ignorancji,oraz wszelkiego bezpłciowego matactwa.Nie miej tylko pretensji do tych którzy zwalczają tą muslimsko-terrorystyczną szarańczę,w szególności do legalnych władz Syrii pod przywódctwem legalnego prezydenta Asada,oraz zaproszonych przez nich Rosjan udzielających im pomocy w walce z tą terrorrystyczną szarańczą,nad którą tak bolejesz.

 3. madmike
  madmike :

  hahahaha…. Nie no, ja nie mogę. Może zaraz usłyszymy, że to Rosja najeżdżała państwa w Afryce i na Bliskim Wschodzie, w efekcie wprowadzała w nich krwawy chaos na gruncie którego powstał islamski kalifat? Typowe lewactwo, narobić bałaganu i mieć pretensje do tych którzy sprzątają.

  Pomińmy już fakt, że to główne zadanie wywiadu wyszukiwać niebezpiecznych ludzi którzy chcą atakować dany kraj oraz neutralizacja tych zagrożeń. Ale po co sobie tym zaprzątać głowę, o zamachy oskarżymy Rosjan.

 4. rudy
  rudy :

  Głowościnacze z Daesz (ISIS) prowadzi swe korzenie z byłych sunnickich oficerów Sadama Husseina, którzy nie mieli gdzie się podziać po jego obaleniu i zastąpieniu na jego miejsce szyickich marionetek. A sponsorowana jest przez najbliższych przyjaciół NATO – a to Arabia Saudyjska, Katar.. Nie Rosja wtrącała się w Irak, nie ona jest ich sponsorem.