Chcemy być jak Benelux – mówi Witold Waszczykowski.

Europa rozwija się w taki sposób, że centrum integracji znajduje się w trójkącie Berlin-Paryż-Bruksela, a my jesteśmy na peryferiach. Nie chcemy być tylko tranzytem ze Wschodu na Zachód. Chcemy, żeby nasz region był mocno zintegrowany, tak jak przed laty integrował się Benelux– mówił dziś w TVP szef MSZ Witold Waszczykowski.

Gdyby doszło na Zachodzie do załamania integracji europejskiej, np. w wyniku błędów z walutą euro, to nie chcielibyśmy być w rozbitym regionie. Dlatego integracja regionalna jest nam niezwykle potrzebna– tłumaczy min. Witold Waszczykowski.

Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że Polska ma wiernych sojuszników.

Ostatnio o sprawy polskie upomnieli się Czesi i Węgrzy, ale też z drugiej części Europy Brytyjczycy, którzy uważali, że słowa Martina Schulza i publiczne zwracanie uwagi Polsce są niestosowne– zauważył minister.

Zdaniem Waszczykwoskiego, Polska ma także bardzo dobre stosunki z Niemcami, o czym świadczą głównie dane ekonomiczne.

Relacje polsko-niemieckie daleko przewyższają relacje niemiecko-rosyjskie; z Niemcami łączy nasz 90 mld euro obrotów rocznie– pokreślił minister.

Pytany o zagrożenia, Waszczykowski odpowiedział:

Najważniejszym zagrożeniem dla Polski jest konflikt wschodni między Rosją a Ukrainą.

tvp.info/KRESY.PL

46 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jazmig
  jazmig :

  Dla Polski największym zagrożeniem jest budowa na jej terenie instalacji rakietowych, z których można wystrzeliwać na Rosję rakiety z głowicami atomowymi. Drugim najgroźniejszym dla Polski zagrożeniem są tacy politycy jak Waszczykowski, Duda, Szczerski, Sikorski i Schetyna – sługusy amerykańskie i niemieckie, oraz tacy jak Kaczyńscy – pozbawieni realizmu ideolodzy.

 2. scorpio
  scorpio :

  Najwiekszymi zagrozeniami dla suwerennosci i niepodleglosci Polski sa:
  – minister Waszczykowski
  – kanclerz Makrela
  – UE i ich komisarze ludowi
  – wojskowy pakt agresywny i destabilizujacy NATO
  – strefa walutowa euro
  – pro banderowski rezim mordujacy wlasny narod
  – swiatowa chazarska zydo komuna
  – USrael ze swoja wizja NWO
  – fala nielegalnej mulzumaskiej dziczy naplywajacej do Europy sponsorowanej i popieranej przez USrael i kraje arabskie

  Jedynym ratunkiem dla Polski i naszego regionu jest wyjscie z UE i stworzenie wlasnej uni gospodarczej z krajami Europy centralnej i wschodniej na zasadach rownosci i na mocnych fundamentach chrzescijanskich.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Największym zagrożeniem dla Polski są …..polscy politycy.Wspierający antypolską UPAinę,a machający szabelką do Rosji(zamiast dbać o wymianę handl;ową).Problem w tym naszym kraju polega na tym że jedni dyletanci zastępują drugich.ZERO fachowców,polityków myślących propolsko(chodzi o rządzących).

    • fiesta
     fiesta :

     Nie bardzo, poniewaz w 1945r doszlo do calkowitego przejecia wladzy w Polsce przez zydobolszewikow.
     W marcu 1945r gen. NKWD I.Sierow aresztowal pod Warszawa 16 przedstawicieli rzadu polskiego panstwa podziemnego i wywiozl ich do Moskwy.
     A w miedzyczasie Anglia zmienila front i popierala nowo powstajacy stalinowski rzad w Warszawie spychajac na margines prawowity rzad Polski na uchodztwie w Londynie.

     • marcink
      marcink :

      Rząd na uchodźstwie i tak po wojnie byłby zmarginalizowany bo w Polityce liczy się tylko siła i wygrani. Po 39 w Polsce rządzili Niemcy a rząd na uchodźstwie był potrzebny aliantom by walczyć z Niemcami Polskimi rękoma. Zobacz, że rząd w Londynie w 44 zupełnie nie walczył z nadchodzącym okupantem Sowieckim chociaż miał informacje co NKWD robi z żołnierzami AK i ludnością Polską. Tak więc rząd na uchodźstwie był już rządem aliantów a nie Polski.

     • fiesta
      fiesta :

      Rzad Polski na uchodztwie w Londynie byl prawie calkowicie uzalezniony od polityki W.Brytanii, a gen.W.Sikorski zostal zlikwidowany bo przeszkadzal ukladowi Anglia-ZSRR-USA. Natomiast decyzje polityczne zapadaly za kulisami oficjalnych rzadow W.Brytanii i USA, i glowna role odgrywalo w tym MIEDZYNARODOWE LOBBY ZYDOWSKIE – vide chociazby MAPA GOMBERGA dotyczaca podzialu powojennej Europy na 2 strefy wplywow i zatwierdzona przez Departament Stanu USA w pazdzierniku 1941r oraz tajne rozmowy pomiedzy Anglia, ZSRR i USA zapoczatkowane w styczniu 1943r (Polska byla wykluczona z tajnych rozmow) w sprawie przyszlej konferencji w Teheranie, ktora miala miejsce dopiero w grudniu 1943r.
      To sa dowody, ze juz w 1941r znany byl powojenny los Polski i Polakow, bo tak zaplanowalo MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO, a konferencja w Jalcie potwierdzala status Polski jako PIONKA W GRZE. W zwiazku z tym oskarzanie rzadu polskiego w Londynie przez Marcina K, ze „nie walczyl” z Sowietami w 1944r jest pomowieniem, a zarazem brakiem wiedzy Marcina K w sprawach politycznych i gier zakulisowych.
      Rzad Polski w Londynie mial przykazane przez Churchilla, zeby nie zwalczac Sowietow, poniewaz Sowieci byli w koalicji z Anglia i USA, i cala „trojka” (Anglia, ZSRR i USA) ustalila wczesniej plan dzialania w Teheranie w grudniu 1943r , m.inn. dojscie Sowietow do Berlina w co nie byly w ogole wtajemniczone polskie wladze w Londynie.
      General amerykanski G.Patton (przyjaciel Polakow) stwierdzil, ze glowny wplyw na decyzje Roosevelta mialo AMERYKANSKIE ZYDOSTWO (potwierdza to rowniez B.Freedman). Gen. Patton sprzeciwial sie planowi wejscia sil amerkanskich do Europy przez Wlochy, ze wzgledu na teren gorzysty, ktory utrudnial ruch wojsk amerykanskich i gen. Patton planowal natarcie na Niemcow przez Rumunie z powodu bardziej plaskiego terenu, a jednoczesnie chcial rozpolowic sily niemieckie i pozbawic zaplecza armie niemiecka co w przypadku Polski oznaczalo znalezienie sie w amerykanskiej strefie wplywow. Gen. Patton wielokrotnie poddawal krytyce bezsensowne decyzje Waszyngtonu, gen. Eisenhowera i gen. Montgomerego (naczelni dowodcy wojsk USA i W.Brytanii w Europie) – widocznie nie rozumial ich zdradzieckiej gry, a jako dowodca jednej z armii amerykanskich w Europie znal sie jak nikt inny na strategii wojennej, byl odwazny i przebojowy oraz bil Niemcow stajac sie dla nich postrachem.
      Gen.G.Patton byl w Pradze przed Sowietami, ale gen. Eisenhower (glownodowodzacy wojskami amerykanskimi) nakazal mu, zeby sie wycofal – to naruszalo wczesniejsze ustalenia z Sowietami, a praktycznie Czechoslowacja i Polska moglyby byc wyzwolone przez armie amerykanska.
      Rzad Polski na uchodztwie w Londynie byl legalnym rzadem panstwa polskiego, natomiast zydowska agentura powstala w Moskwie nazywajaca siebie PKWN (poprzednia nazwa to ZPP – czytaj: zwiazek patriotow zydowskich zlozony z samych zydow) nie byla ani polska organizacja, ani nie reprezentowala Polski i Polakow, tylko interesy sowieckie.
      Zreszta dowodcy polskiego panstwa podziemnego podjeli odpowiednie decyzje odnosnie rozbrajania oddzialow AK przez Sowietow i AK-owcy walczyli z Sowietami. A z kolei komunistyczna partyzantka (AL-GL i PPR) kolaborowala z nowymi okupantami Polski (Sowietami) przeciw AK i NSZ.

  • marcink
   marcink :

   Zan masz rację moim zdaniem Demografia to największy problem Polski, potem dług publiczny a przez to zależność od bankierów, Dominacja Niemiec i zależność od ich gospodarki to mniejszy problem, bo to się da zrównoważyć. No ale do rozwiązania tych problemów potrzebna jest chęć polityczna al tej nie widać a program 500+ może trochę pomoże ale raczej nie bardzo.

 4. pawel60
  pawel60 :

  co Wielkiej Brytanii byłbym wstrzemięzliwy i nie ufał bym im zbytnio, Anglicy to zwykli cwaniacy, liczą się tylko z własną siłą a samo wspieranie Polski ma przede wszystkim osłabienie sojuszu niemiecko – polskiego który generalnie od czasu przejęcia władzy przez PIS zaczął się psuć. Generalnie Anglików męczy dominacja Niemiec w Unii i chcą osłabić w niej ich rolę, z jednej strony mówiła o wyjściu z Unii a z drugiej wyjście nie bardzo by się opłaciło, oni by chcieli żeby Unia była taka jaką oni chcą i wszystko się w niej działo na ich warunkach, Anglicy to cwane lisy, genialną polityką kierowali się przed i w czasie drugiej wojny światowej przeciwieństwie do Polski niestety. A co do konfliktu Ukraina – Rosja to nie powiedział bym że ten konflikt nie służy Polsce, w interesie Polski jest aby trwał on jak najdłużej, gdyż wiąże on Rosyjski imperializm i Ukraiński nacjonalizm…ale oczywiście żaden polityk w świetle kamer o tym nie powie bo nie wypada, do kamer zawsze mówi się coś odwrotnego od tego co się myśli… to poniekąd stara polityka którą głównie kierował się Stalin – chcesz atakować przeciwnika to zrób wrażenie że się wycofujesz, jesteś silny to udawaj że jesteś słaby…tak naprawdę do wybuchu wojny żaden kraj nie znał intencji Rosji, Rosja Stalina w żaden sposób się nie określiła jakie są jej cele i zamiary…za co niestety biorąc pod uwagę że Polska z nią graniczyła najbardziej się za tą nie wiedze dostało w skórę

  • polski_pan
   polski_pan :

   W skórę to dostaliśmy za jakieś rusofilstwo zwykłe , jeśli Hitlerowi zabrakło jednej dywizji pod Moskwą to Polska miała ich 40 , trzeba było przyjąć ofertę Niemiec, tak jak bez mrugnięcia okiem przyjął ją Stalin.
   Informacji zabrakło owszem, gdybyśmy wiedzieli że w 45 r. USA będzie miało broń jądrową inaczej trzeba było to rozegrać.

   • pawel60
    pawel60 :

    rusofilstwo nastąpiło generalnie po śmierci Piłsudskiego, a to nastąpiło głównie przez rosyjskich agentów, Stalin chciał aby polacy wierzyli w polsko rosyjski sojusz…sam Piłsudski miał wokół siebie współpracujących z nim agentów rosyjskich, ale mimo to Piłsudski nigdy rosjanom nie ufał i zawsze uważał że największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja i powtarzał też aby w obliczu wojny strzec się agentów…dla tego do dzisiaj się mówi że gdyby Piłsudski dożył wojny na pewno nie wpakował by Polski w wojnę z Niemcami, zapewne próbował by się jakoś dogadać z Hitlerem a i cokolwiek by postanowił to społeczeństwo polskie by to zaakceptowało gdyż miał on duże przebicie wśród ludności polskiej

   • fiesta
    fiesta :

    Niemiecki agent i „feldfebel” (podoficer) Pilsudski sabotowal dzialania w interesie Polski od chwili wziecia w swoje rece ster wladzy w Polsce w 1918r, czyli od momentu odzyskania przez Polske niepodleglosci. Poza tym Polska byla malo znaczacym panstwem w Europie z powodu zaborow i zniszczen po I-szej wojnie swiatowej, a mimo tego Pilsudski odrzucil kilkakrotnie oferte Francji w sprawie wspolpracy gospodarczej i militarnej co dawalo Polsce szanse na szybsze zbudowanie sily militarnej, czemu z kolei byla przeciwna Anglia, ktora zeby zrobic na zlosc Francji popierala Niemcy i zydobolszewickie ZSRR.
    Pamietni przykrych dla Polski wydarzen dziejowych zwiazanych z agresja niemiecka i rosyjska na panstwo Polskie od kilkunastu stuleci, Polsce nie bylo po drodze, ani z Hitlerem, ani ze Stalinem.

  • fiesta
   fiesta :

   Pawel60 pominal wazny fakt dotyczacy istnienia LOBBY ZYDOWSKIEGO (zydowscy politycy, przemyslowcy, bankierzy, zydowskie media i organizacje) w Anglii i USA, ktore sterowalo polityka Anglii i USA.
   Z kolei w ZSRR rzadzili zydo-bolszewicy i zydowska mafia miedzynarodowa (zydostwo z Anglii, USA, ZSRR, Niemiec, Francji, Wloch, Polski etc) kontrolowala bieg wydarzen w Europie i Ameryce – vide pierwszy swiatowy zjazd syjonistow w Bazylei (Szwajcaria) w 1896r i zaplanowane rewolucje i wojny plus „Protokoly” (opublikowane przez Nilusa w 1901r) byly programem opanowania wladzy przez zydow nad gojami i panstwami.
   Hitler liczyl na Polske, ze dolaczy do koalicji Niemcy-Japonia-Wlochy, poniewaz Hitler planowal oficjalnie napasc na komunistyczne ZSRR i to byl jego „Plan A”.
   Hitler mial rowniez „Plan B”, ktory dotyczyl odzyskania utraconych przez Niemcy terytoriow w wyniku decyzji Traktatu Wersalskiego (1919r), m.inn. Slaska, Pomorza i Gdanska i te mysli ciagle chodzily Hitlerowi po glowie, zanim zostal kanclerzem Rzeszy niemieckiej w 1933r i Hitler dazyl do odzyskania ziem utraconych przez Niemcy na 100% i przez caly czas rzadow Hitlera, niemiecka propaganda blefowala i ludzila Europe, ze Hitler nie ma zlych zamiarow.
   W 1925r w Locarno (Szwajcaria) w obecnosci przedstawicieli Anglii i Wloch, Niemcy podpisaly traktat z Francja i Belgia o nienaruszalnosci granic zachodnich Niemiec z tymi panstwami.
   Natomiast Polska nie miala takich gwarancji (!) i to byl sygnal, zeby uwazac na Niemcy oraz na gre Anglii, Wloch i Francji, ktore braly wczesniej udzial w konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r , ale w 1925r w Locarno „wypiely dupe” na Polske – Polacy powinni pamietac jak zostali wydymani przez Anglie w 1921r (Traktat Ryski), kiedy chodzilo o wschodnie granice Polski z ZSRR w/g tzw. „Linii Curzona”, ktorych koncepcja wyszla wlasciwie od zyda urodzonego w Polsce L.Namiera (L.Bernstein-Namierowski, SYJONISTA i wrog Polski) , ktory jako nizszy ranga pracownik ministerstwa spraw zagranicznych W.Brytaniii przekazal swoj pomysl osobistemu sekretarzowi premiera W.Brytanii niejakiemu P.Kerr, a ten przedstawil go ministrowi MSZ W.Brytanii G.Curzonowi. Wyraznie widac okrezne dzialanie zyda Namiera i dzialania zakulisowe ZYDOMASONERII, na co Polska nie miala zadnego wplywu.
   Wiec twierdzenie , ze Pilsudski mogl to czy tamto jest wyssane z palca przez osoby nie majace dostatecznej wiedzy o zakulisowych dzialaniach ZYDOMASONERII w poczatkach XX wieku, ktora odgrywala pierwszoplanowa role w polityce europejskiej i amerykanskiej. A z kolei powtarzanie starych bajek wyssanych z palca przez dzisiejsze pokolenie Polakow swiadczy, ze gros Polakow nie ma rzeczywistej wiedzy historycznej i tworzy kolejne mity.
   Dlatego jeszcze raz przypomne, ze Litwin Pilsudski byl obcym agentem, bandyta, zdrajca Polski oraz politycznym i wojskowym idiota, ktory zniszczyl narodowy charakter panstwa polskiego i szanse Polski na wzmocnienie swojej pozycji w Europie.
   W 1934r Polska podpisala z Niemcami traktat o nieagresji, ktory byl kartka papieru nie nadajaca sie do podtarcia dupy, bo papier byl zbyt sztywny i ten wywod jest podyktowany wydarzeniami historycznymi z przeszlosci, kiedy Polska miala podpisane dziesiatki takich „traktatow” z niemiecka zaraza, ktora zawsze lamala takie porozumienia i napadala na polskie ziemie, kiedy niemiecka zaraza poczula sie silna – z Rosja i ZSRR byl podobny przypadek.
   Dzialo sie tak dlatego poniewaz Niemcy oraz Rosja/ZSRR i ZYDOSTWO to wrogie Polsce cywilizacje ! I to jest opisane przez prof.F.Konecznego (polskiego filozofa i historyka) oraz poparte FAKTAMI HISTORYCZNYMI.
   W zwiazku z tym bajka o „Pizduckim” (Litwinie, obcym agencie, bandycie i zdrajcy Polski) nadaje sie do kosza.
   W 1933r, kiedy Hitler doszedl do wladzy to zawarl tajny uklad z syjonistami, ktory dotyczyl przesiedlenia niemieckich zydow do Palestyny oraz szkolenia zydowskich terrorystow, ktorzy mieli byc przerzuceni do Palestyny do walki z Arabami – w Polsce tez byli szkoleni zydowscy terrorysci. W planie miedzynarodowego zydostwa bylo utworzenie panstwa zydowskiego w Palestynie. W zamian zydowscy bankierzy udzielili Hitlerowi wysokich kredytow na rozbudowe gospodarcza i militarna Niemiec.
   Polski wywiad II RP dostarczal informacje n/t niemieckich zbrojen i nazistowskich nastrojow w Niemczech, ale ktos w polskim rzadzie lekcewazyl i zamiatal te zagrozenia pod dywan lub nawet uprawial sabotaz.
   A w 1939r Polska i Polacy zaplacili za naiwnosc i glupote rzadow Pilsudskiego i jego zwolennikow.
   W Polsce rzadzi ZYDOSTWO od czasu zakonczenia II wojny swiatowej w 1945r do dzis i wszystkie ekipy rzadzace to marionetki na uslugach obcych, a zarazem agentury obcych wplywow w Polsce i dlatego nie jest realizowana polska polityka narodowa i nie jest realizowany polski interes narodowy. Kropka.

   • sylwia
    sylwia :

    P. Fiesta: Pragnę dotrzeć do sprawdzalnych źródeł informacji o żydowskim pochodzeniu J. Piłsudskiego. Podobno pochodził z rodziny Selmanów. Ta kontrowersyjna sprawa była dwukrotnie podnoszona na tym forum lecz nie pojawiły się dane bibliograficzne odnośnie jego rodowodu. Jeśli posiada Pan rozstrzygające wątpliwości informacje, to poproszę o ich zamieszczenie. Pozdrawiam.

    • fiesta
     fiesta :

     Czesc Sylwia. Sprawa pochodzenia J.Pilsudskiego byla poruszana na stronie ( http://www.kresy.pl/?forum/polacy-musza-przejac-kontrole-nad-wlasnym-panstwem-grzegorz-braun-dla-kresowpl,0,1,9220 ).
     Kolejne informacje…..
     W oparciu o carskie archiwa, Rosjanie twierdza, ze J.Pilsudski byl zydem noszacym nazwisko rodowe Selman i byl bratem stryjecznym „F.Dzierzynskiego” (rzeczywiste: Rufin) – nie mylic z polskim szlachcicem F.Dzierzynskim, po ktorym zyd Rufin przejal majatek i nazwisko, a prawdziwego F.Dzierzynskiego skazal na zeslalnie na Syberie.
     Sam Pilsudski z kolei twierdzil, ze jest Litwinem z rodu Ginetow.
     Posrod sobie zaufanych ludzi Pilsudski chwalil sie, ze ma w zylach krew Butlerow, Selmanow i Ginetow. I jeszcze jedna informacja – 28.XI.1928r, posiedzenie Rady Gabinetowej, J. Piłsudski:
     „Ja zawsze mówię, że nie jestem Polakiem, bobym się często za Panów wstydził i wstydzę (…) w Polsce nigdy jednej rozmowy zrobic nie można. Tylko ja robię jedną rozmowę – ale nie jestem Polakiem”.
     Powyzsze informacje sa dowodem, ze J.Pilsudski na pewno nie byl Polakiem.
     Dodatkowa informacja…..
     Ojciec J.Pilsudskiego byl oberpolicjantem w Warszawie, wyslugiwal sie Rosjanom i byl antypolski przez co zostal znienawidzony przez Polakow – podobne cechy charakteru przedstawial J.Pilsudski i tego typu zachowanie jest charakterystyczne u zydostwa.

     Teraz nalezy jeszcze zweryfikowac pochodzenie J.P. poprzez przeprowadzenie badan DNA szczatkow J.Pilsudskiego i oczywiscie postarac sie o kopie dokumentow z carskiego archiwum.

     • sylwia
      sylwia :

      Dziękuję P. Fiesta. O te ślady mi chodzi: 1. '… W oparciu o carskie archiwa, Rosjanie twierdza,…’:Gdzie są te archiwa? Czy są wymienione w sieci? Jak nazywają się ci Rosjanie? Kim byli? Kiedy to zrobili? Czy jest o nich wzmianka w jakimś artykule? Książce? 2. '… Piłsudski chwalil sie, ze ma w zylach krew Butlerow, Selmanow i Ginetow…’: Na jakim źrodle jest oparta ta informacja? Których Selmanów? Brak mi tych detali, by móc te rodowodowe informacje spożytkować i rozpowszechnić. Nie udało mi się jej znaleźć.

     • fiesta
      fiesta :

      Rozumiem, ale nic nie moge zrobic, poniewaz nie znam nikogo po stronie rosyjskiej kto moglby pomoc w tej sprawie.
      Szukalem troche w zrodlach polskich i angielskich i rowniez nic takiego nie znalazlem poza drobnymi informacjami, ktore mowia, ze Jadwiga Lipkowska z domu Jalowiecka (1875-1951) urodzona w Rostowie nad Donem (Rosja) i pochowana na cmentarzu w Jaffa (Izrael) byla spokrewniona z J.Pilsudskim.
      Jest jeszcze drobny szczegol, ktory mowi, ze czesc rodziny Jalowieckich, z ktorej wywodzi sie Jadwiga przeszli na katolicyzm w XVI wieku i to jest kolejny trop, ktory nalezy sprawdzic.

     • sylwia
      sylwia :

      P. Zefir: u życie haseł poszukiwana 'Пилсудский еврей’, 'Пилсудский сельман’ i 'Пилсудский зельман’ doprowadziło mnie do kilku ciekawych artykułów, potwierdzających, że był Litwinem, ale nie wyszukało informacji o jego pochodzeniu z rodu Selmanów. Być może ta informacja jest w rosyjskich archiwach. Nie mogę jej rozpowszechniać bez znajomości źródła. Wyskoczył ten sam artykuł w witrynie żydowskiej, o pomocy i opiece udzielanej przez lewicującego Piłsudskiego polskim Żydom: http://www.berkovich-zametki.com/2011/Zametki/Nomer6/Pasika1.php i o traktacie polsko niemieckim z 26 stycznia 1934 r.: http://www.posprikaz.ru/2015/08/tajny-pakta-gitlera-pilsudskogo/ . Brak informacji w sieci nie oznacza nieprawdy; jedynie uniemożliwia mi jej spożytkowanie w sumiennie przygotowanych wypowiedziach. Przy okazji pokazał się artykuł o rosyjskich ofiarach władzy radzieckiej zamieszczony przez 'Słowiańsko-Rosyjską Partię Narodu Rusi-Rosji’: http://rusvic.ru/viewtopic.php?t=489

     • fiesta
      fiesta :

      Tu fiesta, nie Zefir….. Wczoraj spedzilem kilkanascie godzin na poszukiwaniu informacji o Selmanie w j.rosyjskim i znalazlem informacje n/t ksiazki rosyjskiego historyka Chromowa wydanej w 1985r, ktory napisal zyciorys zyda Selmana Rufina aka „F.Dzierzynskiego”.
      Dzisiaj ponownie prowadzilem poszukiwania i uzylem hasla „Selman Rufin” po rosyjsku „сельман руфин” i natrafilem na ksiazke rosyjskiego historyka O.Platonowa pt. „Historia narodu rosyjskiego w XX wieku”, ktory potwierdza to samo, czyli „Selman Rufin” aka F.D.
      Historyk dr Jaskowski rowniez podaje, ze F.D. to wlasciwie „Selman Rufin”.
      Jak nietrudno sie domyslec, wychodzi na to, ze Selman to imie, a Rufin to nazwisko.
      Dlatego ja trzymalbym sie wersji „Selman Rufin”, poniewaz jest to potwierdzone przez 3 historykow, ktorych wymienilem powyzej – tych informacji nie podaje Wikipedia.

     • fiesta
      fiesta :

      Czesc Sylwia. Wpadlem na pomysl i pomyslalem, ze skoro nie mozna znalezc informacji o Pilsudskim w j. polskim i angielskim, wiec skorzystalem z j.rosyjskiego wpisujac do tlumacza google haslo „zyd Pilsudski” co po rosyjsku brzmi „еврей Пилсудский”, a nastepnie wpisalem w wyszukiwarke google rosyjskie haslo i wyswietlily sie informacje w j.rosyjskim.
      Oto fragment zyciorysu J.Pilsudskiego po rosyjsku – Род Пилсудского относится к древней полонизированной литовской шляхте, корни которого уходят в глубь веков. Свое начало род вел от легендарной великокняжеской династии, основателем которой был Довспрунг, правивший Литвой еще до Гедимина. В документах XV века упоминается Гинет – литовский боярин, получивший польский герб. Этот предок Пилсудских был сторонником прогерманской партии бояр, выступавших против польского короля. В дальнейшем Гинет и его сторонники были вынуждены переселиться в Пруссию, где были встречены «с радостью и осыпаны дарами».
      Княжеское происхождение Пилсудского явилось предметом острых споров, возникших в период достижения его высоких постов в Польше. Этот же документ позволил сторонникам Пилсудского обосновать его право на получение польской короны, и дважды (в 1919 и 1926 годах) ему предлагалось принять титул короля Польши. Но противники Пилсудского доказывали, что упоминаемый в документе Гинет не являлся потомком великокняжеского рода, так как именовался Гинетом Концевичем, то есть сыном Коньчи, и не был Гинвилтовичем, то есть потомком князя Гинвилта, ведущего родословную от Довспрунга.
      Сам же Юзеф Пилсудский называл себя «литвином», реже «поляком», а принадлежность его семьи к дворянскому сословию его противниками не оспаривалась, хотя почти каждый факт его биографии интерпретировался по-разному – strona ( http://www.tonnel.ru/?l=gzl &uid=598 &op=bio ). W ten sposob znalazlem interesujaca informacje o powiazaniach Pilsudskiego z litewskimi Ginetami i potwierdzenie, ze Pilsudski uwazal siebie za Litwina, a nie Polaka.

      Z kolei LITEWSCY GINECI BYLI PRO-NIEMIECCY I WYSTEPOWALI PRZECIWKO KROLOWI POLSKI. W ZWIAZKU Z TYM ZOSTALI WYPEDZENI Z LITWY DO PRUS.
      Kolejne zrodlo podaje, ze tam gdzie urodzil sie Pilsudski bylo duzo zydow i Pilsudski obracal sie wsrod nich oraz ze rodzice Pilsudskiego sa spolonizowanymi LITWINAMI – strona ( http://www.berkovich-zametki.com/2011/Zametki/Nomer6/Pasika1.php ).
      Nastepna informacja jest o tym jak zyd z miejscowosci Baranowicze David Toker uratowal Pilsudskiego przed bolszewikami i za to Pilsudski uczynil go przewodniczacym gminy zydowskiej w Baranowiczach, wybudowal mu nowy dom (z pieniedzy polskiego podatnika) oraz otworzyl mu konto bankowe w polskim banku (na koszt polskiego podatnika) – strona ( http://www.sztetl.org.pl/ru/article/baranowicze/16,-/33609,-/ ).
      Oto co pisze historyk H.Pajak o J.Pilsudskim – W niewoli mitu PIŁSUDYZMU – Skala mitologizacji Piłsudskiego daje się porównać z sakralizacją Generalissimusa Stalina, geniusza ludzkości, ojca narodów. Obrzydliwie zmitologizowany Piłsudski i jego synonim – piłsudczyzna, przetrwały legendę Stalina o pół wieku, kiedy to Chruszczow zdetronizował tego ludobójcę na XX zjeździe KPZR, natomiast Piłsudski przeciwnie – żyje do dziś, coraz bardziej monumentalny, coraz ordynarniej zakłamywany jako rzekomy „twórca” Polski Odrodzonej, czego dowodem były kolejne obchody rocznicy odzyskania niepodległości – 11 listopada 2004 roku. Posypały się wtedy formułki: „geniusz”, „twórca Polski Odrodzonej”, „marszałek”….. To właśnie Piłsudski zawsze, swoim umysłem prowincjonalnego hreczkosicja wybiegał do „Polski” okrojonej wyłącznie z ziem zaboru rosyjskiego, bo jako agent Austrii i Niemiec nie śmiał nawet pomyśleć o uszczknięciu nawet kawałeczka ich zaborów!’

      Piłsudski i piłsudyzm były nieszczęściem dla Polski odrodzonej po 123 latach niewoli. Wystarczyło dziewiętnaście lat wolności – i znów niewola, a niewiele brakowało, by ta wolność potrwała zaledwie dwa lata – gdyby generał Rozwadowski, generał Haller, generał Zagórski i generał Sikorski nie uratowali Polski w dniach 13-16 sierpnia 1920 roku, kiedy Piłsudski uciekł do swojej konkubiny Aleksandry Szczerbińskiej i swoich z nią nieślubnych córek – gdy decydowały się losy Warszawy, Polski, a także losy Europy całego XX wieku.

      Zadaniem tej pracy jest wykazanie jednym, że – wbrew zakłamanej polskojęzycznej historiografii, Piłsudski i jego kompani oraz kontynuatorzy doprowadzili do upadku Drugiej Rzeczypospolitej swoją masońsko-syjonistyczną agenturalnością połączoną z głupotą „chłopców Komendanta” – ( https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/26/w-niewoli-mitu-pilsudyzmu-henryk-pajak/ ).

 5. manetekelfares
  manetekelfares :

  Zdjąć tego bałwana ze stanowiska! Głąby doprowadzą do konfliktu z Ruskimi, podskakując jak kundelek na smyczy bez powodu i machając szabelką – zachowując się ich zdaniem honorowo, potem honorowo jak ci z 1939r. spierdolą z kraju, a nam będą kazać ginąć w ich imieniu również – a jakże honorowo.
  Kaczor ma we łbie tylko śmierć swego brata i żadne merytoryczne argumenty go nie otrzeźwią.

 6. polski_pan
  polski_pan :

  Się towarzysze gorączkujecie niepotrzebnie. Niech ten konflikt trwa 100 lat, banderowców on nie wzmacnia, Rosja cierpi z powodu sankcji, Waszczykowski nie może tego nie wiedzieć. Może wreszcie błogosławieństwo hipokryzji spłynęło także na nas (od zachodu oczywiście), od wschodu raczej jawne kłamstwo idzie.

 7. pro_patria
  pro_patria :

  BUHAHAHAHA dziadzio znów „błysnął” brakiem wyczucia politycznego. W interesie Polski jest takie rozgrywanie konfliktu pomiędzy Rosją zbankrutowanym pseudo-kraikiem, by ten ostatni został pozbawiony na froncie z Rosją elementu nacjonalistycznego i ostatecznie rozebrany, czyli tereny dawnej Rzeczpospolitej wracają do Macierzy. Można tego dokonać, lecz nie z tymi pisiorowskimi miernotami. Poparcie dla Partii prawicowych w społeczeństwie rośnie – pisiory są już skończone, pomimo wyników „wiarygodnych” sondaży.

 8. zefir
  zefir :

  Najmniejszym zagrożeniem dla Polski jest konflikt rosyjsko-banderowski.Niech się czubią i tłuką jak najdłużej.Najważniejszym jest umiejętne wykorzystanie przez Polskę tego konfliktu,dla dobra i rozwoju naszego kraju.Tylko idioci polityczni,których w Polsce nie brakuje,nie wykorzystują takiej okazji w dobrze pojętej polskiej racji.

 9. marcink
  marcink :

  Waszczykowski jak zwykle się ośmiesza. Stare przysłowie mówi „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” Konflikt Ukrainy i Rosji jest dla Polski korzystny, bo dwa kraje nieprzyjazne Polsce tracą ogromne pieniądze i się osłabiają. Przykre, że Nasz minister od spraw zagranicznych nie zna takich podstaw.

  • fiesta
   fiesta :

   Czeresniak „W” w ogole nie nadaje sie na polityka miedzynarodowego tylko na kierownika kolka rolniczego, a poza tym opowiada takie farmazony jakby mu rozum odebralo, ale to tylko pozory, poniewaz ta kukla wykonuje polecenia zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej i dobrze wie co robi.

 10. jaksar
  jaksar :

  nie, największym zagrożeniem dla Polski jest polityka PiSu polegająca na pobrzękiwaniu szabelką. To populizm i mania prześladowcza, to szamotanie się na prawo i lewo w celu stworzenia nacjonalistycznej dyktatury państwowej burzącej dobre relacje z najważniejszymi sojusznikami Polski w Uni Europejskiej i na świecie. Zagrożeniem dla Polski jest hipokryzja PiSu, dyskredytacja Polski na arenie międzynarodowej w świetle łamania umów i zobowiązań. To polowanie na duchy i walka z pomnikami przeszłości są zagrożeniem dla naszej państwowości. Polska jest jednie narzędziem, nawet bankrutująca Ukraina traktuje Polskę jako narzędzie jej interesu nic w zamian nie dając ! Powoli „polskie” władze przypominają mi Łukaszenkę, odizolowanego i grającego we własnych ścianach rolę jaką chciałby sobą reprezentować.

 11. cinderella49
  cinderella49 :

  Juz przestałam nadążać za diagnozami Waszcza-kto jest zagrożeniem dla Polski. Jesli największym zagrożeniem dla Polski jest konflikt między Rosja a Ukrainą-to nowość, bo do tej pory uważano,że Ukraina broni nas przed zakusami Rosji i należy zrobic wszystko, by jej w tym pomóc. Czyzby wchodziłaby w grę przegrana Ukrainy w tym konflikcie? Powinien uderzyc sie w piersi, bo nieżle dorzucał do tego pieca i polscy politycy do tego konfliktu sie przyczynili, lub bardzo mu sprzyjali.