Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała w środę na Twitterze, że w Stanach Zjednoczonych ruszyła sprzedaż Mini Beryli z Fabryki Broni w Radomiu. Broń została wyprzedana w ciągu kilku godzin.

Jak poinformowała w środę na Twitterze Polska Grupa Zbrojeniowa, „9.02 w USA ruszyła sprzedaż Pistoletu Beryl marki Fabryka Broni Radom. W ciągu kilku godzin rozeszła się cała pierwsza partia!” – czytamy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Model 223 S M1 Mini-Beryl został opracowany przez Fabrykę Broni z Radomia. FB Radom jest znane na całym świecie z produkcji broni palnej do zastosowań wojskowych i sportowych. Obecnie FB dostarcza karabin Grot do Wojska Polskiego oraz prowadzi eksport broni palnej do innych zaprzyjaźnionych krajów.

„Po czteroletniej podróży nie możemy się doczekać, kiedy w końcu zobaczymy te piękne polskie pistolety półautomatyczne 5,56×45 mm, które są dostępne dla amerykańskich strzelców sportowych do kolekcjonowania i zabawy!” – czytamy na stronie amerykańskiego sklepu z bronią.

Dla wygody użytkownika i lepszej obsługi broni zastosowano przedłużony zatrzask magazynka, który umożliwia jego szybszą wymianę oraz bezpiecznik z powiększonym skrzydełkiem.

Zobacz też: Producenci karabinka Grot: usterki, które ujawniają się przy każdej nowej konstrukcji, są także w porozumieniu z wojskiem usuwane

[kresy_casua]

Zobacz też: Poważne zarzuty pod adresem karabinka Grot

Kresy.pl/Polska Grupa Zbrojeniowa

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz