Rząd jeszcze dzisiaj skieruje do TSUE skargę przeciw Niemcom - oświadczyła w poniedziałek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Chodzi o składowanie nielegalnych odpadów na terenie Polski.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała o sprawie w poniedziałek na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter). "Wspólnie z Szymonem Szynkowskim vel Sękiem przygotowaliśmy kompletną skargę do TSUE na Niemcy w temacie odpadów. To prawie tysiąc stron dokumentów i twardych dowodów. Jeszcze dzisiaj skarga będzie wysłana do Trybunału" - napisała.

Czeska minister obrony Jana Czernochova oświadczyła w niedzielę, że ​​zapasy czeskiej armii się wyczerpały i nie ma już takiej ilości sprzętu wojskowego, jaką Czechy chciałyby wysłać na Ukrainę.

Minister obrony Czech skomentowała w niedzielę możliwości dalszego wsparcia Ukrainy. "Nie zostało nam zbyt wiele zasobów wojskowych, które moglibyśmy wysłać na Ukrainę. Z drugiej strony brak możliwości ich przesłania ze swoich zapasów, nie chcąc narażać naszych zdolności obronnych, będziemy starali się zrekompensować licencjami eksportowymi, które udzielamy prywatnym firmom" - powiedziała Jana Czernochova, cytowana przez portal Defence Industry.

Czeska minister przypomniała, że w tym roku w Czechach i Polsce pod okiem czeskich instruktorów przeszkolonych zostało ponad 4 tysiące ukraińskich żołnierzy. Potwierdziła, że ​​Republika Czeska będzie nadal oferować podobną pomoc.

Dochodzenie Bilda w sprawie „tajnego planu” Niemiec i Stanów Zjednoczonych mającego na celu zakończenie wojny między Rosją a Ukrainą jest bezpodstawne, wynika z odpowiedzi niemieckiego rządu na wniosek Deutsche Welle z poniedziałku 27 listopada. (more…)

Z komunikatu podanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych dowiadujemy się, że z rąk Hamasu została uwolniona obywatelka Polski. (more…)

Za kradzież 80 cennych, XIX-wiecznych książek z BUW odpowiada grupa przestępcza ze Wschodu. Okazuje się, że "nie byli to obywatele polscy, ale też niekoniecznie wyłącznie rosyjscy".

Była Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Ewa Kobierska-Maciuszko była w sobotę gościem Radia WNET. Naświetliła sprawę kradzieży cennych rosyjskich książek z XIX wieku z BUW przez cudzoziemców.

"Do biblioteki może przyjść każdy, ponieważ my od początku działamy nie tylko jako biblioteka uniwersytecka, ale też jako biblioteka publiczna" - podkreśliła Ewa Kobierska-Maciuszko. Dodała, że tak też zrobili przestępcy.

Dzięki reakcji Zespołu Pogotowia Ratunkowego, policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego - obywatela Ukrainy. Okazało się, że 36-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, ponieważ w październiku zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju poinformowała o sprawie w środę. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, iż na ulicy Wyzwolenia samochodem marki opel porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący.

"Kierujący osobówką miał jechać całą szerokością jezdni, od lewej do prawej strony. Ratownikom Medycznym udało się zatrzymać osobówkę. Badanie stanu trzeźwości obywatela Ukrainy wykazało ponad dwa promile alkoholu" - czytamy.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 250 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
34%