Zabójca byłego deputowanego do rosyjskiej Dumy służył w batalionie Donbas.

Informację o tożsamości sprawcy podało dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Paweł Parszow, który zamordował Denisa Woronenkowa, miał służyć w jednostce Gwardii Narodowej „Donbas”. Wcześniej mężczyzna był skazany za przestępstwa gospodarcze. Do jednostki trafił w 2015 roku i stacjonował w okolicach Mariupola.

CZYTAJ TAKŻE:
Poroszenko: Rosjanie odpowiedzialni za zastrzelenie Woronienkowa
Były rosyjski deputowany zastrzelony w Kijowie

Dowódca batalionu Anatolij Wynogrodski poinformował, że kiedy Parszow dołączył do jednostki, batalion nie uczestniczył w walkach, a był jedynie szkolony. Parszow miał bardzo szybko zdezeterować z jednostki i zostać wpisany na listę poszukiwanych.

Zdaniem ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Parszow działał na własny rachunek.

kresy.pl / pravda.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz