Prezydent USA Joe Biden przyjedzie do Polski w najbliższym czasie, a dziś zrobiliśmy duży krok naprzód w tym względzie – oświadczył w piątek szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz. Wcześniej Przydacz spotkał się z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake’iem Sullivanem w Białym Domu.

Marcin Przydacz spotkał się z Sullivanem oraz wiceszefową amerykańskiej dyplomacji Wendy Sherman w Waszyngtonie. “Jak wiemy z ust samego prezydenta Bidena, prezydent Biden zamierza przyjechać do Polski, dzisiejsza rozmowa dotyczyła tych planów na najbliższy czas. Oczywiście szczegóły takiej wizyty będą przekazywane wtedy, kiedy zostanie ustalona konkretna data, ale ta dzisiejsza moja rozmowa (…) to był duży krok naprzód” – oświadczył podczas briefingu Przydcz, cytowany przez portal Forsal.pl.

Przypomnijmy, że prezydent USA Joe Biden potwierdził w poniedziałek, że wybiera się z wizytą do Polski. Jak wskazał, nie został jeszcze ustalony termin. Joe Biden odpowiadał na pytania dziennikarzy w drodze ze śmigłowca Marine One do Białego Domu.

Stacja CNN poinformowała kilka dni wcześniej o możliwej wizycie prezydenta USA w Polsce. Podróż miałaby się odbyć w pierwszą rocznicę rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Polska byłaby jednym z przystanków w podróży prezydenta USA do Europy.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek Biden oświadczył również, że Stany Zjednoczone nie przekażą Ukrainie myśliwców wielozadaniowych F-16. Amerykański prezydent został zapytany w poniedziałek, czy Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie myśliwce wielozadaniowe F-16, o które zabiega Kijów. Odpowiedział krótko: „Nie”.

Zobacz także: Bloomberg: USA wyślą Ukrainie pociski dalekiego zasięgu GLSDB za 9 miesięcy

forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply