Prezydent USA Joe Biden potwierdził w poniedziałek, że wybiera się z wizytą do Polski. Jak wskazał, nie został jeszcze ustalony termin.

Amerykański prezydent potwierdził w poniedziałek, że uda się z wizytą do Polski. Nie wskazał jednak konkretnego terminu – podaje agencja Reuters. Joe Biden odpowiadał na pytania dziennikarzy w drodze ze śmigłowca Marine One do Białego Domu.

Stacja CNN poinformowała kilka dni temu o możliwej wizycie prezydenta USA w Polsce. Podróż miałaby się odbyć w pierwszą rocznicę rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Polska byłaby jednym z przystanków w podróży prezydenta USA do Europy.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek Biden oświadczył również, że Stany Zjednoczone nie przekażą Ukrainie myśliwców wielozadaniowych F-16. Amerykański prezydent został zapytany w poniedziałek, czy Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie myśliwce wielozadaniowe F-16, o które zabiega Kijów. Odpowiedział krótko: “Nie”.

Podawaliśmy, że szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba zasugerował w ubiegłym tygodniu, iż w Europie ruszyły prace nad dostawą myśliwców F-16 na Ukrainę. Zamieścił w tej sprawie wpis na portalu społecznościowym. Opisał w nim dialog, jaki miał odbyć z jednym ze swoich europejskich odpowiedników.

„- Teraz F-16? – Tak. – Biorę się do roboty, przyjacielu” – napisał Kułeba, relacjonując swoją rozmowę. Twierdzi, że takie pytanie otrzymał „jednego europejskiego kolegi” i udzielił mu takiej właśnie odpowiedzi. Ukraiński minister nie sprecyzował, o przedstawiciela jakiego państwa chodziło.

Zobacz także: Ukraina apeluje do Niemiec o przekazanie okrętów podwodnych

reuters.com / edition.cnn.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply