Pentagon poinformował w piątek wieczorem, że zaobserwował drugi chiński balon szpiegowski, który leciał nad Ameryką Łacińską. Wcześniej w amerykańskiej przestrzeni powietrznej wykryto pierwszy taki obiekt.

Pentagon przekazał w piątek wieczorem, że zauważono drugi chiński balon szpiegowski, tym razem na niebie nad Ameryką Łacińską – podaje NBC News. Wcześniej informowano o takim obiekcie w przestrzeni powietrznej USA.

Sekretarz prasowy Pentagonu, generał brygady Patrick Ryder, poinformował w piątek o „balonie lecącym na Ameryką Łacińską”. „Oceniamy, że jest to kolejny chiński balon obserwacyjny” – dodał. Nie przedstawił szczegółów dotyczących lokalizacji obiektu.

Przypomnijmy, że Pentagon informował w czwartek, że śledzi balon zwiadowczy lecący wysoko nad północną częścią Stanów Zjednoczonych. Według armii USA to balon należący do Chin.

Wojsko odmówiło podania, jak długo śledzono lot balonu, ale podkreśliło, że jego tor lotu przebiegał nad wieloma ważnymi obiektami.

Departament Obrony USA wskazał, że przypadki lotów takich balonów obserwowano już wcześniej na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Należy zauważyć, że po odkryciu balonu nad Stanami Zjednoczonymi rząd tego kraju podjął działania w celu ochrony przed gromadzeniem poufnych informacji przez obcy wywiad. O tej sytuacji został poinformowany prezydent Joe Biden.

Zobacz też: Generał USA ostrzega, że w 2025 r. może wybuchnąć wojna z Chinami

nbc.news.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz