Atak przygotowywany był w mieście Machaczkała w Dagestanie. “25 grudnia w wyniku podjętych kroków zatrzymano czterech członków komórki międzynarodowej organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego. Członkowie grupy planowali wysadzić ładunek wybuchowy w pobliżu jednego z budynków administracyjnych organów ścigania, a następnie przeprowadzić zbrojny atak na pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Dagestanu” – przekazało FSB.

CZYTAJ TAKŻE: FSB ocenia doniesienia Nawalnego jako prowokację

W wykorzystywanej przez terrorystów skrytce znaleziono broń palną i broń białą, dużą ilość amunicji oraz ładunek wybuchowy. W ich telefonach komórkowych wykryto korespondencję z zagranicznymi koordynatorami działań terrorystycznych.

FSB poinformowała, że ​​tożsamość terrorystów nie została ujawniona ze względu na trwające działania operacyjno-rozpoznawcze i dochodzeniowe.

CZYTAJ TAKŻE: W Rosji rośnie przestępczość związana z terroryzmem

Atak przeprowadzony miał być w Nowy Rok, poinformowało TASS źródło w regionalnych organach ścigania.

„Wszyscy [zatrzymani] są w wieku od 25 do 28 lat, wcześniej nie byli w polu zainteresowania organów ścigania. To była uśpiona komórka. [Jej członkowie] kupowali broń, nie było konkretnego planu, chcieli wysadzić w powietrze IED (improwizowane urządzenie wybuchowe)) czy zaatakować na policję, omawiali między sobą choćby atak nożami, jeśli nie zdobędą innej broni” – powiedziało źródło.

Kresy.pl / tass.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply