Według spisu powszechnego z 2021 roku w Anglii i Walii mieszka ok. 1,5 mln gejów, lesbijek i transseksualistów.

W spisie powszechnym wzięło udział niemal 60 mln obywateli. 89% określiło swoją orientację seksualną jako heteroseksualną, 7,5% nie odpowiedziało na to pytanie.

Wyniki spisu pokazują, że 748 tys. osób deklaruje się jako gej lub lesbijka, a 624 tys. określa się jako osoby biseksualne.

Aż 262 tys. obywateli stwierdziło, że ich tożsamość płciowa różni się od płci zarejestrowanej przy urodzeniu. W tej grupie 48 tys. osób stwierdziło dodatkowo, że są transpłciowymi mężczyznami, a kolejne 48 tys. uznało, że są transpłciowymi kobietami.

Ok. 112 tys. osób (0,23%) stwierdziło, że są panseksualne. 28 tys. osób (0,6%) uznaje się za osoby aseksualne, a 15 tys. ankietowanych zadeklarowało siebie jako queer.

CZYTAJ TAKŻE: UE chce zmusić państwa członkowskie do uznawania praw rodzicielskich par homoseksualnych

W tym spisie ludności po raz pierwszy zadano obywatelom pytania dotyczące ich tożsamości płciowej i orientacji seksualnej. Pytania były dobrowolne i zadawano je tylko osobom powyżej 16. roku życia.

“Zanim udostępniono informacje ze spisu, rząd podkreślał ich znaczenie uzasadniając, że dane dostarczą dowodów na nierówności w walce z dyskryminacją i poprawę decyzji podejmowanych w zakresie opieki zdrowotnej, edukacji, zatrudnienia, mieszkalnictwa i usług socjalnych dla lesbijek, gejów i osób biseksualnych” – informuje BBC.

W spisie powszechnym wzięło udział 59 597 300 mieszkańców Anglii i Walii (odpowiednio po 56 489 800 i 3 107 500). W ciągu dekady populacja obu tych krajów wzrosłą o ponad 3,5 miliona (6,3 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: Pracownik Ikea, zwolniony za cytowanie Biblii, przywrócony do pracy

Kresy.pl / bbc.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply