Nielegalni imigranci przy granicy z Białorusią znów zaatakowali polskie patrole. W wyniku zdarzenia uszkodzony został pojazd służbowy SG. Zatrzymano też kolejnych dwóch “kurierów” z Ukrainy.

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek, że poprzedniej doby 112 cudzoziemców usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. To między innymi obywatele Somalii i Etiopii.

W pobliżu Białowieży grupa agresywnych cudzoziemców rzucali kamieniami w polskie patrole, na skutek czego uszkodzony został pojazd SG. Do podobnej sytuacji doszło kilka dni wcześniej.

W pobliżu Narewki za pomocnictwo zatrzymano 2 ob. Ukrainy. To przemytnicy, którzy przewozili 2 ob. Syrii. Grozi im do 8 lat więzienia.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Straż Graniczna uratowała imigranta ugodzonego nożem przez innego cudzoziemca

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply