Białoruski MSZ wyraża ubolewanie, że nowa amerykańska administracja podjęła decyzję o przedłużeniu sankcji wobec białoruskich urzędników na kolejny rok.

Szefowa Biura Prasowego MSZ Białorusi Maria Wańszina stwierdziła: „Ten krok przypomina działania amerykańskie sprzed lat. Żałujemy, że polityka nowej administracji utrwala przestarzałe i krzywdzące stereotypy o Białorusi”.

Zdaniem Mińska absolutnie nie do przyjęcia jest stanowisko Stanów Zjednoczonych mówiące o tym, że Białoruś może być zagrożeniem dla USA. Białoruskie władze uważają, że robią wszystko, co możliwe dla wzmoceninia bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego.

CZYTAJ TAKŻE: Pikieta w obronie polskich szkół na Białorusi [+FOTO]

„Naszym celem jest kontynuacja rozpoczętego już konstruktywnego dialogu ze stroną amerykańską i konsekwentnie opowiadamy się za prowadzeniem dwustronnych relacji, których rozwój będzie wpływał pozytywnie na politykę zagraniczną Waszyngtonu” – informuje białoruski MSZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dziś w godzinach porannych okazało się, że Donald Trump przedłuży na rok wprowadzone w 2006 roku sankcje. Ograniczenia zostały wprowadzone przez Georga Busha przeciwko Aleksandrowi Łukaszence, szeregowi urzędników i ich rodzinom, po tym, jak USA uznały wybory prezydenckie na Białorusi za niedemokratyczne.

Sankcje przewidują blokadę kont białoruskich urzędników w amerykańskich bankach, zakaz wjazdu na teren USA oraz zabraniają amerykańskim przedsiębiorstwom prowadzenia interesów z urzędnikami.

CZYTAJ TAKŻE: Polski paralotniarz wleciał na Białoruś

Kresy.pl/tut.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz