Trwa dochodzenie w sprawie rzekomego ataku na kobietę należącą do amerykańskiej służby wojskowej przez kilku afgańskich ewakuowanych mężczyzn przebywających w Fort Bliss – poinformował w piątek portal Fox News.

Jak poinformował w piątek portal Fox News, trwa dochodzenie w sprawie rzekomego ataku na kobietę należącą do amerykańskiej służby wojskowej przez kilku afgańskich ewakuowanych mężczyzn przebywających w Fort Bliss.

Federalne Biuro Śledcze potwierdziło Fox News, że bada sprawę. Kobieta, której nazwisko i wiek nie są obecnie znane, została zaatakowana 19 września przez mała grupa ewakuowanych mężczyzn. „Otrzymaliśmy wezwanie z Fort Bliss, a nasze biuro prowadzi śledztwo w sprawie zarzutu” – powiedziała Fox News agentka specjalna FBI Jeanette Harper.

Urzędnicy z Fort Bliss potwierdzili informacje o napaści. „Możemy potwierdzić, że kobieta ze służby wspierającej operację sojuszników została zaatakowana 19 września przez niewielką grupę ewakuowanych mężczyzn w kompleksie Doña Ana w Nowym Meksyku” – napisała 1. Dywizja Pancerna Fort Bliss w e-mailu. „Traktujemy zarzut poważnie i odpowiednio przekazaliśmy sprawę do Federalnego Biura Śledczego. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych członków służby, a także wszystkich osób w naszych instalacjach, jest najważniejsze”.

W oświadczeniu dodano, że kobiecie udzielono porad i wsparcia.

Fort Bliss wdrożył również dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym zwiększone patrole BHP, dodatkowe oświetlenie i egzekwowanie systemu partnerskiego w kompleksie – kontynuowano w oświadczeniu. „Będziemy w pełni współpracować z FBI i będziemy nadal zapewniać pełne wsparcie”.

Republikańska członek kongresu Yvette Herrell, reprezentująca drugi okręg Nowego Meksyku, nazwała te wiadomości „porażką weryfikacyjną”.

„Modlę się z odważnym żołnierzem i jej rodziną. To kolejna tragiczna porażka w procesie weryfikacji obywateli afgańskich” – napisał na Twitterze Herrell. „Naród amerykański zasługuje na odpowiedzi”.

Domniemany atak ma miejsce po aresztowaniu dwóch afgańskim uchodźcom przebywającym w Wisconsin Fort McCoy, oskarżonych o przestępstwa federalne, w tym napaść seksualną na nieletnią i napaść domową. Czytaj: Afgańczycy ewakuowani do USA oskarżeni o przestępstwa seksualne i pobicie

Kresy.pl/FoxNews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply