Sąd Federalny w Wisconsin oskarżył w środę dwóch afgańskich uchodźców o popełnienie przestępstw, w tym seksualnych, podczas pobytu w lokalnej bazie wojskowej po ewakuowaniu ich z Afganistanu – poinformował New York Post.

Jak poinformował portal New York Post, Sąd Federalny w Wisconsin oskarżył w środę dwóch afgańskich uchodźców o popełnienie przestępstw seksualnych podczas pobytu w lokalnej bazie wojskowej po ewakuowaniu ich z Afganistanu

Bahrullah Noori, lat 20, został oskarżony o jeden przypadek próby odbycia aktu seksualnego z nieletnim siłą i trzy przypadki aktu seksualnego z nieletnim. Jeden z tych ostatnich zarzutów dotyczy również użycia siły. Śledczy twierdzą, że obie rzekome ofiary Nooriego miały mniej niż 16 lat. Do przestępstw miało dojść w Fort McCoy, instalacji wojskowej położonej na północny zachód od Madison. Jeden z domniemanych napadów miał miejsce w baraku, dwa pozostałe miały miejsce w łazience.

Drugi akt oskarżenia dotyczy 32-letniego Mohammada Haroon Imaada o napaść na jego żonę 7 września poprzez próbę uduszenia jej. Żona Imaada powiedziała żołnierzom za pośrednictwem tłumacza, że ​​jej mąż również bił ich dzieci „przy wielu okazjach” i twierdziła, że pobił ją wiele razy w Afganistanie do tego stopnia, że ​​straciła wzrok.

W drugim wywiadzie żona Imaada twierdziła, że ​​jej mąż zgwałcił ją, a także znęcał się nad nią werbalnie i fizycznie. Twierdziła, że ​​w pewnym momencie zagroził, że „odeśle ją z powrotem do Afganistanu, gdzie talibowie mogliby się  nią zająć”, a także powiedział jej „że dziewięć kobiet zostało zabitych od czasu dotarcia do Fort McCoy i że będzie dziesiątą”.

Nooriemu grozi co najmniej 30 lat więzienia, Imaadowi grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz też: Łatuszka: służby Łukaszenki szkolą Afgańczyków do przeprowadzania w Polsce zamachów

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na początku tego miesiąca Associated Press poinformowała, że ​​personel nadzorujący przyjmowanie uchodźców do Fort McCoy zgłosił „wiele przypadków nieletnich kobiet, które przedstawiały się jako „zamężne” dorosłym Afgańczykom, a także pochodzące z rodzin poligamicznych”.

Podczas ewakuacji Afganistanu w zeszłym miesiącu republikańscy ustawodawcy wyrazili obawy, że administracja Bidena pozwoliła Afgańczykom, którzy łamali prawo lub powiązani z grupami terrorystycznymi, na wylatywanie z rozdartego wojną kraju, podczas gdy tysiące innych, którzy pomagali siłom NATO pod dowództwem USA podczas ewakuacji Afganistanu została pozostawiona samym sobie na wrogim terytorium.

CZYTAJ TAKŻE: Kryzys imigracyjny: żołnierze z karabinami snajperskimi po białoruskiej stronie granicy

Kresy.pl/New York Post

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz