Przedstawiciele Unii Europejskiej zapowiadali cła odwetowe od czasu nałożenie ograniczeń w eksporcie stali i aluminium przez USA.

Unia Europejska od początku groziła Stanom Zjednoczonym nałożeniem odwetowymi, jeśli te nałożą swoje cła na europejską stal i aluminium. Po decyzji prezydenta Donalda Trumpa wydanej pod koniec maja tego roku, Unia rozpoczęła prace przygotowawcze, które wprowadziłyby cła odwetowe. W środę ogłoszono, że wejdą one w życie jeszcze w tym tygodniu.

Komisarz Cecilia Malmström potwierdziła w środę, że na liście towarów które będą nałożone cła odwetowe znajdują się m. in. motocykle, dżinsy i whiskey – podaje BBC.

ZOBACZ TAKŻE: USA wprowadziły na UE cła na stal i aluminium

Malmström pokreśliła w oświadczeniu, że Unia Europejska nie chciała nigdy doprowadzić do takiej sytuacji i prowadzić wojny handlowej między kontynentami. Zaznaczyła, że żałuje, iż Donald Trump nie pozostawił wyboru.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komisarz nazwała odpowiedź Unii proporcjonalną i zgodną z zasadami Światowej Organizacji Handlu. Dodała, że cła odwetowe, które mają dotyczyć towarów o wartości 2,8 miliarda euro, zostaną zniesione w chwili, kiedy Waszyngton usunie swoje ograniczenia.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz