Przedstawiciele Unii Europejskiej zapowiadali cła odwetowe od czasu nałożenie ograniczeń w eksporcie stali i aluminium przez USA.

Unia Europejska od początku groziła Stanom Zjednoczonym nałożeniem odwetowymi, jeśli te nałożą swoje cła na europejską stal i aluminium. Po decyzji prezydenta Donalda Trumpa wydanej pod koniec maja tego roku, Unia rozpoczęła prace przygotowawcze, które wprowadziłyby cła odwetowe. W środę ogłoszono, że wejdą one w życie jeszcze w tym tygodniu.

Komisarz Cecilia Malmström potwierdziła w środę, że na liście towarów które będą nałożone cła odwetowe znajdują się m. in. motocykle, dżinsy i whiskey – podaje BBC.

ZOBACZ TAKŻE: USA wprowadziły na UE cła na stal i aluminium

Malmström pokreśliła w oświadczeniu, że Unia Europejska nie chciała nigdy doprowadzić do takiej sytuacji i prowadzić wojny handlowej między kontynentami. Zaznaczyła, że żałuje, iż Donald Trump nie pozostawił wyboru.

Komisarz nazwała odpowiedź Unii proporcjonalną i zgodną z zasadami Światowej Organizacji Handlu. Dodała, że cła odwetowe, które mają dotyczyć towarów o wartości 2,8 miliarda euro, zostaną zniesione w chwili, kiedy Waszyngton usunie swoje ograniczenia.

Kresy.pl / rp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply