Ultrasi hiszpańskiego klubu Deportivo La Coruna postanowili zbojkotować mecz swojego klubu z Metalistem Charków. Uważają kibiców ukraińskiego zespołu za neo-nazistów.

Jak czytamy w opublikowanym w środę oświadczeniu ultrasów hiszpańskiego klubu Deportivo La Coruna, Najbardziej zagorzali kibice tego zespołu postanowili zbojkotować mecz swojego klubu z Metalistem Charków. Kibice drużyny z La Coruna uważają kibiców ukraińskiego klubu za „neo-nazistów” należących do batalionu „Azow”.

Zobacz też: 50 tysięcy euro kary za okrzyki “Władimir Putin”

„Żałujemy sytuacji ludności cywilnej, która musiała opuścić swoją ziemię, ale uważamy, że ta sprawa ta podąża tą samą linią polityczną, którą widzieliśmy już w instytucjach” – powiedzieli w komunikacie fani Deportivo. Nawiązują do „wysoce selektywnej solidarności, która ignoruje ofiary z innych części planety i wspiera neonazistowskie reżimy, przez które od 2014 roku mają miejsce masowe morderstwa”.

Dodatkowo hiszpańskim ultrasom nie podoba się fakt, że zebrane środki trafią do Galicyjskiego Stowarzyszenia Pomocy Ukrainie, które „w ostatnich tygodniach zabiegało o cenzurę występów muzycznych w La Coruna”. Uważaj, że lepiej było skierować pieniądze do miast galicyjskich, które ucierpiały w wyniku pożarów lasów.

Spotkanie Deportivo i Metalista odbędzie się 13 sierpnia na stadionie „Riazor” w ramach turnieju Teresa Herrera, to coroczny towarzyski turniej piłki nożnej, który odbywa się od 1946 roku w hiszpańskim mieście La Coruna. Mecze turnieju odbywają się w „Riazorze” w drugiej połowie sierpnia, a stałymi gospodarzami zawodów jest Deportivo.

Warto zauważyć, że Andrij Biłecki pierwszy dowódca i założyciel Azowa wywodził się ze środowiska kibiców Metalista. Należy też zwrócić uwagę, że swoje oświadczenie hiszpańscy kibice przyozdobili “Wstążką św. Jerzego“. W roku 2005 w rosyjskich środkach masowego przekazu radziecką „Wstęgę Gwardyjską” zaczęto nazywać „Wstęgą św. Jerzego”, co jest nieprawidłowe zarówno z historycznego, jak i falerystycznego punktu widzenia.

Dodajmy także, że Ultrasi Deportivo rozpoczęli swoje oświadczenie od hasła “No Pasaran” – jest to hiszpański slogan stworzony przez stalinowskim komunistów w czasie wojny domowej w Hiszpanii z lat 1936-1939.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply