W przygranicznych rejonach obwodu rostowskiego [Federacja Rosyjksa, przyp. KRESY.PL] skoncentrowano około dwóch tysięcy „tak zwanych rosyjskich ochotników”, którzy tej nocy mają wejść na terytorium Ukrainy – twierdzi portal Unian.net.

W chwili obecnej na terytorium Ukrainy, w obwodzie ługańskim, przez przejście Siewiernyj weszła kolumna składająca się z 20 jednostek ciężkiej rosyjskiej techniki – twierdzi portal Unian net, powołując się na informacje pozarządowej organizacji „Prawa Sprawa” Dmitrija Sniegiriewa. Zgodnie ze słowami tego ostatniego informację tę przekazali mu miejscowi mieszkańcy oraz członkowie jego organizacji, którzy mieli być naocznymi świadkami wydarzenia.

„Obecnie (około 21.00 czasu kijowskiego) na Ukrainę przez wieś Siewiernyj na granicy Federacji Rosyjskiej weszła kolumna ciężkiego rosyjskiego sprzętu – ogółem około 20 jednostek, z których większość to wyrzutnie GRAD. Ruch kolumny odbywa się przez Suchodolsk w rejonie wsi Nowoswietłowka, która obecnie jest kontrolowana przez ukraińskich żołnierzy” – powiedział Sniegiriew.

Szef „Prawej Sprawy” powiedział również, że „przygranicznych rejonach obwodu rostowskiego zostało obecnie skoncentrowanych do 2 tys. tzw. rosyjskich ochotników, którzy są gotowi dzisiejszej nocy przejść granicę z zadaniem odblokowania odcinka trasy Krasnodon-Ługańsk w rejonie wsi Nowoswietłowka”

„Wszystko odbywa się w celu stworzenia kolejnego kotła, w którym zostaną zamknięci ukraińscy żołnierze, tj. w celu okrążenia oddziałów Gwardii Narodowej w rejonie wsi Nowoswietłowka i Chrjaszcziewatoje” – twierdzi Sniegiriew.

Sniegiriwe dodał również, że w chwili obecnej w rejonie miast Krasnyj Łucz i Minusinsk „trwają ciężkie walki i terroryści próbują stworzyć korytarz łączący LNR i DNR [Ługańska i Doniecka Republik Ludowe, przyp. KRESY.PL].

Tymczasem premier nieuznawanej DNR – Aleksandr Zacharczenko – powiedział na zwołanej dziś wieczorem konferencji prasowej, że korytarz pomiędzy DNR i LNR został już utworzony. Obecnie separatyści kontrolują Krasnyj Łucz a w najbliższym czasie zapowiadają odblokowanie Ługańska.

Unian.net/Rusvesna.su/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz