Parlament Ukrainy zatwierdził w piątek ustawę mającą na celu przyspieszenie zatwierdzania szczepionek COVID-19, która zakazuje również zatwierdzania szczepionek wyprodukowanych w Rosji – przekazał Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, parlament Ukrainy zatwierdził w piątek ustawę mającą na celu przyspieszenie zatwierdzania szczepionek COVID-19, która zakazuje również zatwierdzania szczepionek wyprodukowanych w Rosji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rząd Ukrainy przekazał, że spodziewa się otrzymać od 100 000 do 200 000 dawek szczepionki wyprodukowanej przez firmę Pfizer i BioNTech w ramach globalnego programu COVAX w lutym.

Żadna szczepionka nie została jeszcze zatwierdzona na Ukrainie, ale władze wielokrotnie powtarzały, że Kijów nie zatwierdzi ani nie użyje szczepionek z Rosji, z którą jest w sprzeczności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec grudnia w wywiadzie dla ukraińskiej gazety „Deń” minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba, wypowiedział się m.in. na temat rosyjskiej szczepionki na koronawirusa. „Rozumiemy, że jeśli chodzi o rosyjską szczepionkę, to ona jest hybrydową bronią Rosji przeciwko Ukrainie” – powiedział Kułeba.

Zdaniem ukraińskiego ministra, sprawa szczepień „to klasyczny wymiar możliwości hybrydowych” i ma kilka wymiarów. Wcześniej przewodniczący ukraińskiego parlamentu, Dmytro Razumkow, publicznie wyrażał wątpliwości w skuteczność rosyjskiej szczepionki Sputnik V.

Zobacz też: Wiceszef MSZ Ukrainy: Polska może przekazać Ukrainie 1,5 dawek szczepionki na koronawirusa

Wcześniej informowaliśmy, że ukraiński prezydent poprosił szefową niemieckiego rządu o pomoc w przyspieszeniu dostaw szczepionki na koronawirusa na Ukrainę.

„Obecnie głównym zadaniem jest ochrona najbardziej wrażliwych kategorii obywateli: osób starszych, lekarzy, żołnierzy. Pojawienie się certyfikowanych szczepionek daje nam wszystkim nadzieję” – stwierdziła głowa ukraińskiego państwa.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz