„Znaleźć wroga i rozbudzić do niego nienawiść – to łatwe zadanie. Jeśli jednak trzeba wziąć się do pracy – chętni są tylko wśród Ukraińców” – żali się ukraiński dziennikarz.

Ołeksandr Iwachniuk, ukraiński dziennikarz pracujący w Polsce, zamieścił na swojej stronie internetowej relację z wizyty posła Michała Dworczyka w Kijowie.

Przeczytaj także: Drodzy Ukraińscy Przyjaciele! – Parlamentarzyści odpowiadają na list ukraińskich prezydentów [NASZ NEWS]

Ukraińskiemu komentatorowi nie spodobał się główny temat wizyty posła Dworczyka.

Pan deputowany przybył nie po to, aby wyjaśnić, dlaczego Ukraińcy płacą do 4 tys. hrywien za miejsce w kolejce do złożenia dokumentów o otrzymanie polskiej wizy. Pan deputowany przybył, aby osobiście zaprezentować odpowiedź na wezwanie ukraińskich prezydentów i hierarchów do historycznego pojednania” – pisze na swojej stronie Iwachniuk.

Zdaniem pana Michała, nie można nazywać ulic imieniem ukraińskiego bohatera Romana Szuchewycza czy innych czołowych żołnierzy UPA. Jest to błędem, który nie pomoże w ukraińsko-polskim dialogu. Pan Michał nie zechciał odpowiadać na pytania o Żołnierzy Wyklętych. Nie dlatego, że nie chciał – po prostu nie wiedział o czym mowa. Nie napisali mu o tym na kartce jego kuratorzy” – relacjonuje Iwachniuk.

Dalej ukraiński dziennikarz przechodzi do mocno dyskutowanej w Polsce sprawy ustanowienia 11 lipca dniem pamięci ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

„Za kilka dni może zostać przyjęty dokument, w którym jedna strona konfliktu na Wołyniu (UPA) zostanie uznana za przestępców, a druga (AK i NKWD) za bohaterów i kombatantów”– pisze ukraiński dziennikarz.

Co to oznacza dla setek tysięcy ukraińskich obywateli, którzy obecnie mieszkają i pracują w Polsce i są dobrze zintegrowani z polskim społeczeństwem? Czy zupełnie niewinni ludzie będą musieli odpowiadać za zbrodnie, których nie dokonali?” – pyta Iwachniuk.

Polakom pozostaje mieć tylko nadzieję, że żaden z Ukraińców, którzy obecnie płacą podatki w Polsce, tworzą tam wartość dodaną i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki, nie przyjmie na poważnie tych antyukraińskich (czytaj: prorosyjskich) wypadów krótkowzrocznych polskich politycznych demagogów i nie ucieknie z Polski jak najdalej na zachód, jak już to zresztą uczyniła znaczna część samych Polaków. Znaleźć wroga i rozbudzić do niego nienawiść – to łatwe zadanie. Jeśli jednak trzeba wziąć się do pracy – chętni są tylko wśród Ukraińców. A te „żołądki z nogami”, które wybierają podobnych[Dworczykowi – KRESY.PL] deputowanych, są zdolne najwyżej do jednego – raz na tydzień pójść do urzędu pracy, albo do pracodawcy po pieczątkę, że się do niczego nie nadają” – pisze Iwachniuk.

Ukraiński dziennikarz kończy swoje wywody jasną sugestią. „Walczą z nami na froncie informacyjnym i front ten jest o wiele potężniejszy niż ostrzały w Donbasie”– pisze Iwachniuk.

Ołeksandr Iwachniuk jest ukraińskim dziennikarzem, obecnie mieszkającym w Polsce, do której przyjechał w 2014 roku. Pracował m.in. dla ukraińskiego Radia Era FM, współpracował również ze znanym promajdanowym portalem „Ukraińska Prawda”. „Warszawa teraz jest bardziej ukraińskim miastem niż Kijów. Dlatego będę budować tu swoją małą Ukrainę i starać się, by Kijów też kiedyś został miastem ukraińskim. Dziękuję Polakom za tą możliwość. Ich doświadczenie wyzwolenia z „rosyjskiego świata” umożliwi kiedyś Ukrainie zostanie Ukrainą” – pisał na jego łamach, opisując swoje doświadczenia po przybyciu do Polski. Obecnie prowadzi własny portal „Radio Bez Cenzury” i współpracuje z ukraińską stacją ZIK. Gościł także w polskich mediach, wypowiadając się m.in. dla Polskiego Radia. Zajmuje się m.in. kwestią ułatwień dla Ukraińców chcących przyjeżdżać do pracy w Polsce.

ivakhniuk.com//KRESY.PL

55 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • kresmen
   kresmen :

   Dokładnie – Oni nadal nie zdają sobie sprawy jakich zbrodni się dopuścili. Tak naprawdę to oni sami wyrządzają sobie krzywdę. Powinni już dawno rozliczyć się z tych zbrodni a nie je gloryfikować. Tak naprawdę to Ci, którzy gloryfikują tych zbrodniarzy – robią to na korzyść „PUTINA” dostarczając mu „paliwa” w wojnie propagandowej ! Ale to nie powód aby o zbrodniach nie mówić, aby zbrodni nie potępiać bo jak ktoś powiedział – NIEPOTĘPIONE LUDOBÓJSTWO – RODZI NASTĘPNE LUDOBÓJSTWO !

  • fiesta
   fiesta :

   UPA-inski dziennikarz O.Iwachniuk to kupe sqrwysyna i klamca historyczny, bo porownal AK do NKWD.
   Juz za sam ohydny UPA-inski ryj, O.Iwachniuk powinien dostac 10 lat pobytu w lagrze.
   Poza tym to bardzo dobrze, ze jego pobratymcy zaczna spierdalac z Polski z powodu daty 11 lipca, bo w ten sposob Polska oczysci sie z elementu antypolskiego, ktory tworzy potencjalnie niebezpieczna PIATA KOLUMNE w Polsce, ktora moze rozsadzic Polske od srodka jak to robi ZYDOWSKA PIATA KOLUMNA i NIEMIECKA PIATA KOLUMNA w Polsce.

 1. leszek1
  leszek1 :

  Z tej wypowiedzi wynika jasno, ze Ukraincy sa przesiaknieci nienawiscia do Polakow. Dlatego, owszem, chetnie skorzystaja z ulatwien i beda budowac sobie Ukraine w Polsce. Sa zaklamani, wypelnieni roszczeniami i pogarda do Polakow. Tak sa wychowywani od pokolen.
  Trudno bedzie nawiazac normalne przyjacielskie kontakty z nimi, poniewaz nawet mlode pokalene jest konsekwentnie zatruwane propaganda nienawisci do swiata, a szczegolnie do Polakow.
  Faktem tez jest, ze poszczegolni prosci ludzie sa dla nas zyczliwi. Gorzej z ich „intelektualistami”

  • pawel60
   pawel60 :

   A może to Polacy są przesiąknięci nienawiścią do Ukrainy… o jakich roszczeniami ty piszesz… czy to nie Polacy najgłośniej domagają się zwrotu Lwowa… Czy to nie Polaków od jakiegoś czasu się karmi słowami jako że są regionalną potęgą i głównym kandydatem do przywództwa w rejonie wschodniej europy… Polacy są nacjonalistycznym zapatrzonym jedynie w siebie narodem, a Ukraińcy w mojej ocenie walczą jedynie o niepodległość dla swojego kraju tyle, że są za słabi w senesie politycznym i gospodarczym więc pewnie i nic z tego nie wyjdzie. Najpewniej Ukraina z powrotem wpadnie w ręce Rosjan lub podzielą ją między siebie a Niemców a polacy i tak tyle zobaczą Lwów co nic…

   • jaro7
    jaro7 :

    Ty jesteś głupi czy banderowiec(na jedno wychodzi).Nie znasz roszczeń twoich pupilków do wschodniej Małopolski? Kult Bandery i zbrodniarzy z upa nazywasz walką o niepodległość? Jedz im pomóż my sie pozbędziemy idioty,a oni zyskaja 'bojca”.

    • pawel60
     pawel60 :

     Nic nigdy nie jest tylko czarno lub białe… Polacy też nie są świeci…nie chce usprawiedliwiać zbrodni wołyńskich ale Polacy zawsze traktowali Ukraińców jak parobków i zawsze tylko taką rolę dla nich widzieli, Polacy jako wielcy panowie którzy chełpili się przed Ukraińcami. Zbrodnie Wołyńskie miały swoje podstawy, od dawien dawna iskrzyło między Polakami a Ukraińcami. Ukraińcy już przed 2W
     ś chcieli stworzyć własny niepodległy kraj między Rosja a Polska i we współpracy z Niemcami widzieli największa ku temu okazje

   • kresmen
    kresmen :

    A dlaczego uważasz że Lwów powinien być ukraiński ? To prastare POLSKIE miasto, które zawsze było Polskie (z wyjątkiem okresu zaborów). To hańba, że Polska nie upomniała się przynajmniej o zwrot Lwowa po rozpadzie ZSRR – a dostał się on ukrainie – faszyzującej ukrainie ! W nagrodę za mordowanie żydów, polaków i innych nacji , za spowodowanie, że setki tysięcy mieszkańców tych terenów musieli stamtąd uciekać ! Między innymi moi dziadkowie – którzy wcale nie uciekali stamtąd przed bolszewikami , uciekali przed UKRAIŃCAMI !

    • pawel60
     pawel60 :

     a co ty chory człowieku osobiście będzie miał po tym Lwowie… a Polacy niech najpierw naucza się dobrze gospodarować tym co mają… a po wojnie Polska i tak dużo dostała, Polacy niech się cieszą że chociaż Stalin przystał na ofiarowanie Polakom ziem odzyskanych, bo na pewno nie zrobił tego ze sympatii dla Polaków i do tego wcale nie musiał dojść… Polska jak na kompletnie rozbity kraj, którym przegrał wojnę, po którym przeszły trzy fronty wojenne na dziś i tak ma spory kawał ziemi… Zajmuje terytorium prawie tak wielkie jak Niemcy i są jednym z większych krajów w UE

     • pro_patria
      pro_patria :

      Pokurczu upaiński, wy najdobitniej pokazaliście jak „dobrymi” gospodarzami jesteście: całe obecnie okupowane przez was niegdyś kwitnące terytorium Rzeczpospolitej dziś leży w ruinie. Najlepszym przykładem Lwów, niegdyś Perła Galicji – dziś miasto-szambo-ruina przepełnione nienawistną dziczą. Nie siedź w moim kraju i nie uciekaj przed służbą wojskową w pseudo-armii upaińskiej. Wracaj do kraiku-bankruta i walcz jak wasi hieroi z rosyjskimi kobietami i dziećm. Z mężczyznami jak widać nie macie szans.i

   • sylwia
    sylwia :

    Dla Pawła60 nic nie jest czarne lub białe ale za to jest czerwone i czarne. Ukraińcy dopuścili się najpotworniejszych zbrodni podczas 2-giej WŚ. Nie były to formacje i organizacje rządowe. Oprawcami byli zwykli Ukraińcy, którzy z łatwością przeistoczyli się w krwawe demony lubujące się w zadawaniu potwornych cierpień swoim ofiarom, dziesiątkom tysięcy kobiet, dzieci i niemowląt. Jakie to oskarżenia rzuci wróg Polski Paweł60 niemowlętom z rozbitymi głowami i dziewczętom ukrzyżowanym na ścianach? A ci zamordowani przecież nie byli Polakami, na których narzeka Paweł60, cytuję '… W dniach 2 I 3 lipca [1941 r.] urzadzono masakrę na podwórzach wieziennych Brygidek. Do bicia Ukraińcy używali żelaznych pretów i sztab. Pod uderzeniem pękały czaszki a mury więzienia od strony dziedzińca zbryzgane były krwią i resztkami rozpryśniętego mózgu…’ (E. Prus: Holocaust po Banderowsku, str. 37). '… Przykładem zagłady polskich wsi, określanej przez ukraińskich historyków jako „walki polsko-ukraińskie”, a przez G. Motykę jako „akcja antypolska”, niech będzie opis losu kolonii Augustów (pow. Horochów] oraz sąsiedniej wsi Władysławówka. Pod koniec lipca, na wieść o rzeziach ludności polskiej, 40 polskich rodzin z Augustowa i sąsiedniej wsi Władysławówka, chciało wyjechać do Włodzimierza Wołyńskiego, zabierając ze sobą tylko żywność, a zostawiając inwentarz żywy i martwy. Zatrzymali ich Ukraińcy uzbrojeni w ręczny karabin maszynowy, zastrzelili kilku Polaków. Z wozu zdjęli 2-letnie dziecko, jeden z Ukraińców strzelił mu w ucho – zabił. Uciekinierom nakazali wrócić do wsi. W tym czasie, niedaleko paliła się jakaś duża wieś. Za kilka dni Ukraińcy przysłali kartkę pisaną po polsku, ażeby się nie bać, sprzątnąć zboże z pola, nic nikomu się nie stanie. Pod koniec sierpnia z Władysławówki przybiegł zakrwawiony mężczyzna krzycząc, że Ukraińcy mordują w tej wsi Polaków. Świadek, W. Malinowski ukrył się ze swoją rodziną w lesie. Pomagał im sąsiad, Ukrainiec Józef Pawluk. Poszedł on do wsi Władysławówka sprawdzić, co się dzieje. Wrócił po około 3 godzinach i zdał relację. Prowidnyk ich powiedział, że taka rzeź jednocześnie jest przeprowadzana na całej Ukrainie, że jest nakaz wybicia wszystkich lachiw – żeby nikt nie pozostał – komunistów i Żydów też. Powiedział (Józef Pawluk – przyp. S.Ż.], że we wsi Władysławówce wybili wszystkich, 40 rodzin – ogółem 250 osób, leżą martwi, trupy. Zapytany, jak to się stało, opowiedział, że rano napadli na kolonię, 50-ciu Ukraińców – UPA, uzbrojonych, otoczyło i „zdobyło” wieś, podczas „zdobywania” wsi zastrzelili kilku Polaków, którzy uciekali. Pozostali bezbronni i sterroryzowani zostali oddani Ukraińcom, którzy oczekiwali w rejonie wsi przed jej „zdobyciem”. Była to zbieranina ludzi bez broni palnej, ze 150 osób, między nimi były nawet kobiety – wszyscy posiadali kosy, sierpy, siekiery, widły, noże, cepy, szpadle, grabie, kłonice, orczyki i inne narzędzia stosowane w rolnictwie. Tak, na dany znak przez uzbrojonych Ukraińców, rzucili się na Polaków. Rozpoczęła się straszna rzeź, w tym zamieszaniu pobili i swoich. O tym opowiedział mi ojciec – mówił Pawluk, a sam widziałem koniec tego mordu – najgorzej znęcali się nad ostatnimi Polakami – rozszarpywali ludzi, ciągnęli za ręce i nogi, a inni ręce te odżynali nożami, przebijali widłami, ćwiartowali siekierami, wieszali żywych i już zabitych, rozcinali kosami, wydłubywali oczy, obcinali uszy, nos, języki, piersi kobiet i tak ofiary puszczali. Inni łapali je i dalej męczyli, aż do zabicia. Przy końcu ofiara była otoczona grupą ryzunów – widziałem, jak jeszcze żyjącym ludziom rozpruwano brzuchy, wyciągano rękami wnętrzności – ciągnęli kiszki, a inni ofiarę trzymali; jak gwałcili kobiety, a później je zabijali, wbijali na kołki, stawiali żywe kobiety do góry nogami i siekierą rozcinali na dwie połowy, topili w studniach. Powiedział Pawluk, że nigdy w życiu nie widział i nie słyszał o takiej rzezi, i nikt, kto tego nie widział, nigdy w to nie uwierzy, że jego pobratymcy tego dokonali. (…] Po wybiciu ofiar wszyscy rzucili się na dobytek – rabowali wszystko, nawet jedni drugim zabierali, były bratobójcze bójki (…]. Nie mogłem patrzeć się na dzieci z roztrzaskanymi głowami i mózgiem na ścianach, wszędzie trupy zmasakrowane, krew – aż czerwono… W Augustowie ocalał świadek Kajetan Cis, ukryty w kopie zboża złożonej z dziesięciu snopków. Widział nieudaną próbę ucieczki rodziny Malinowskich, brata świadka, który spisał relację Ukraińca Pawluka. Rodzina ta liczyła 7 osób: rodziców, teściową i dzieci lat: 2. 3, 4 i 5. Rozjuszona banda, jeszcze okrwawiona i rozgrzana we Władysławówce – widłami, siekierami, sierpami i kosami – zabijała, maltretowała tę rodzinę; kobiety, żonę Malinowskiego i teściową, rozebrali do naga i gwałcili – chyba gwałcili już nieżywe kobiety, bo leżały bez ruchu i co raz jakiś ryzun kładł się na nie, były całe we krwi. Żywe dzieci podnosili na widłach do góry – straszny krzyk (…]. Kilku ryzunów poznałem – mieszkali w przyległych wioskach, sąsiedzi. W wiatraku koło wsi Augustów, wymordowali rodzinę Romanowskiego. Jego żona, z pochodzenia Niemka, zdołała ukryć się i obserwowała rzeź. Widziała z ukrycia, jak siekierami zabili ojca i dzieci: dwie córki w wieku 18 i 20 lat i dwóch synów w wieku 15 i 18 lat. Córki, przed zabiciem, zgwałcili na oczach matki. Ukraińców było około dziesięciu. … ’ Powyższe relacje świadków pochodzą z książki W. i E. Siemaszków; „Ludobójstwo…”, s. 1235 – 1238. Usprawiedliwiając ludobójstwo polskiej ludności przez ukraińskie bandy zwyrodnialców, Paweł60 pokazuje nam, że z łatwością on też stałby się jednym z nich, on i wszyscy Ukraińcy bez sumienia zasmradzający nam swoją obecnością nasz kraj. Życzmy Pawłowi60 aby do jego mieszkania wdarło się kilku bandytów; życzmy mu aby rozpruli mu brzuch nożem tak aby podtrzymując wypadające jelita widział jak mu gwałcą zonę a potem wbijają jej w pochwę butelkę, którą wkopują i rozbijają obcasami przed odpiłowaniem kobiecie żywcem rąk i nóg, tak jak to robili Ukraińcy Polkom w Małopolsce Wschodniej i w Warszawie; niech widzi jak młotkiem rozbijają głowę jego trzyletniemu dziecku a dziesięcioletnią córkę gwałcą i krzyżują na ścianie; niech Pawłowi60 wepchną nóż w gardło; Ukrainiec Paweł60, dławiąc się własną krwią, nawet w ostatniej chwili życia nie pojmie naszej żałoby po setkach tysięcy naszych zakatowanych w straszliwych męczarniach rodaków; nie pojmie bo Ukraińcy nie mają litości, nie znają miłosierdzia, nie żałują swych zbrodni i będą się ich wypierać lub je usprawiedliwiać. Na zawsze dzieli nas od Ukraińców morze przelanej przez nich polskiej krwi niewinnych. Nie Polacy lecz szatani są im braćmi bo to jest lud demonów. Poznajmy prawdę: ALBO MY ICH, ALBO ONI NAS.

    https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

    https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y

   • fiesta
    fiesta :

    re: P60……. „Ukrainy” nigdy nie bylo i nie ma. Byla tylko Rus Kijowska, ktora „kozacy” dobrowolnie oddali pod panowanie Rosji i na tym sie skonczylo.
    Z kolei dzisiejsze bydlo u wladzy w Kijowie to CHAZARZY – turkopodobne zydostwo i skrzyzowanie qrwy z oslem, ktorzy przywedrowali na ziemie Slowian z poludniowego wschodu – dawna CHAZARIA i sa cywilizacyjnie obcym i wrogim elementem wsrod Slowian, wiec absolutnie nie moze byc mowy o jakimkolwiek zblizeniu kulturowym, poniewaz oni maja jeden glowny cel, a mianowicie podbic i opanowac inne panstwa i kultury – vide metody dzialania ZYDOSTWA okreslone w TALMUDZIE.
    Poza tym ta azjatycka chazarska dzicz z Kijowa dziala w/g tajnej uchwaly OUN z czerwca 1990r, ktory jest wrogi wobec Polski i Polakow – patrz strona ( https://forumemjot.wordpress.com/2012/08/02/tajna-uchwala-oun-z-22-czerwca-1990-r-fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-vi-1990-haniebna-dla-polski-uchwala-senatu-rp-z-dnia-3-sierpnia/ ).
    Naucz sie tego na pamiec i nie obnazaj swojej glupoty i sqrwysynstwa.

   • domarad
    domarad :

    ??? 1) Zgadzam się, że marzenia o odzyskaniu Lwowa to obecnie szkodliwe bujdy, ale żądania rewizji granic czy “re-ukrainizacji Zakerzonia” wychodziły od politycznych środowisk ukraińskich, nie polskich. Wspomniał o tym bodaj Żaryn i dotyczyło to czasów Kuczmy [sic!]. Potem takie tekściki puszczali politycy Swobody. Ukraińcy, Pawełku, swojego Giedroyca nie mieli, tedy o niestosowności takowych nie wiedzieli. Zarzut wobec Polaków jest zatem niesłuszny. Teraz, to macie tego … ahem, ahem … pokłosie. 2) Może i regionalną potęgą jeszcze nie jesteśmy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się o to starać. I trudno sobie mi wyobrazić kogoś, komu mogło by to przeszkadzać. Poza konkurentami. 3) „Polacy są nacjonalistycznym zapatrzonym jedynie w siebie narodem […]” i krwawa piana nam z pysków cieknie, po prostu. Takie frazesy jeszcze na kimś robią wrażenie? 😀

 2. pol_ak
  pol_ak :

  Z chodzenia na łątwiznę to oni są znani…

  IIWŚ kogo obrać sobie za wroga? Niemcy, Rosję, czy Polskę? Polskę.

  Z kim walczyć z polskimi żołnierzami czy kobietami i dziećmi? Kobiety i dzieci.

  Kto jest winny nędzy Ukrainy, Ukraińskie Pany czy Imperialna Rosja? Imperialna Rosja…

   • fiesta
    fiesta :

    A.Macierewicz to zydzisko i nie oczekuj od niego, ze bedzie krytykowal polityke swoich zydowskich pobratymcow z USA, Izraela lub UPA-iny.
    Macierewicz to typowy „kameleon”, ktory zmienia skore, zeby podejsc ofiare – naiwnych i glupich Polakow, ktorzy wierza w bajki Macierewicza.
    Macierewicz to byly KOR-owiec i KOR-niki zinfiltrowaly Solidarnosc, przejely wladze w zwiazku robotniczym i te same KOR-niki porozumialy sie z zydami z PZPR przy „okraglym stole” w 1989r, wydymaly Polakow, doszli do wladzy i realizuja interesy MIEDZYNARODOWKI SYJONISTYCZNEJ z USA i Izraela.
    Jako glowny argument na realizacje swojej pro-zydowskiej polityki, KOR-nik Macierewicz uzywa anty-rosyjskiej propagandy i straszy Polakow Rosja, zeby wywolac strach wsrod Polakow i upewnic ich w przekonaniu, ze on (Macierewicz) realizuje polska polityke – patrz podobna taktyka stosowana przez zyda Kalksteina vel J.Kaczynskiego.
    Ale kto jest zorientowany w sytuacji politycznej na arenie miedzynarodowej i zna fakty historyczne to zauwazy, ze tzw. USA nie jest przyjacielem Polski, poniewaz w USA rzadzi LOBBY ZYDOWSKIE

 3. mis_uszatek
  mis_uszatek :

  Piana na pysku niemalże. Odwracanie kota ogonem. Niechęć do przeprosin za zbrodnie. Grożenie że jego rodacy się wyniosą ( to byłby akurat wielki + dla polskiego rynku pracy i gospodarki długoterminowo). Wyciąganie „argumentu” o pro rosyjskości ( jak by to samo w sobie było coś złego) Oraz upolitycznianie historii. Brawo! I jak tu mieć ukraińców za dorosła nacje.

 4. mis_uszatek
  mis_uszatek :

  Piana na pysku niemalże. Odwracanie kota ogonem. Niechęć do przeprosin za zbrodnie. Grożenie że jego rodacy się wyniosą ( to byłby akurat wielki + dla polskiego rynku pracy i gospodarki długoterminowo). Wyciąganie „argumentu” o pro rosyjskości ( jak by to samo w sobie było coś złego) Oraz upolitycznianie historii. Brawo! I jak tu mieć ukraińców za dorosła nacje.

 5. mis_uszatek
  mis_uszatek :

  Piana na pysku niemalże. Odwracanie kota ogonem. Niechęć do przeprosin za zbrodnie. Grożenie że jego rodacy się wyniosą ( to byłby akurat wielki + dla polskiego rynku pracy i gospodarki długoterminowo). Wyciąganie „argumentu” o pro rosyjskości ( jak by to samo w sobie było coś złego) Oraz upolitycznianie historii. Brawo! I jak tu mieć ukraińców za dorosła nacje.

 6. manetekelfares
  manetekelfares :

  Niech stąd spierdalają razem z tym obsranym załganym pseudodziennikarzyną. Brońcie tchórze swojej upainy i swych bohaterów , a nie spieprzacie do naszego kraju, żyjecie na nasz koszt i jeszcze larum podnosicie jak to wam tu źle. Pisowskie barany pozwalają wam na wszystko. Doszło do tego, że AK to odpowiednik NKWD, a upaińscy zwyrodnialcy mają być naszymi bohaterami. PISIe , pisie quo vadis pisie nas i całą ojczyznę?

 7. tagore
  tagore :

  Spodziewałem się przemilczenia tego listu Dworczyka a tu niespodzianka. Na ZIK tv w programie historycznym Wachtanga Kiniali linia polityki historycznej Wiatrowycza jest jedyną obowiązującą.
  Ołeksandr Iwachniuk idealnie wpisuje się w tą wizję przeszłości i przyszłości.

  tagore

 8. jaremaw
  jaremaw :

  Paszoł won ukraiński czcicielu bandytów jak ci się nie podoba w Polsce nikt was tu nie zaprasza.
  Zapomniałeś dodać o milionach strat Polskiego budżetu na przemycanym przez was bimbrze i papierosach.Większość z was pracuje tutaj nielegalnie wystarczy pojechać do dużych gospodarstw więc jakie to zyski,jak śmiesz będąc w Polsce obrażać Polaków za coś takiego jedynie wydalenie z naszego kraju ci przysługuje.
  Nie zapomnij podziękować za bezpłatne studia dla waszych herojów , za setki milionów pomocy na którą zrzucił się Polski podatnik, tak nie politycy tylko podatnicy wam pomagają choć tego nie chcą a wy jak zwykle gryziecie karmiącą rękę,wspomnę jeszcze o stratach Polskiego sądownictwa bo na wokandach we wschodniej Polsce sami ukraińcy a z resztą słów brak na takiego osobnika.

 9. baciar
  baciar :

  i to jest typowe myslenie biednego ukrainca który nie odróżnia morderców od bohaterów i nie chce nawet odróżniać barański łeb teraz widac kto do nas zjeżdza i sieje ferment jeśli AK przyrównuje do NKWD to jego świadomośc historyczna jest na poziomie typowo upadlińskim czyli zerowa nam psy moga pluć w twarz a banderowcom nie wolno dla tego to gówno trzeba pogonic bo my mamy wiecej argumentów niz oni

 10. zefir
  zefir :

  Dla Narodu Polskiego 11 lipca to dzień pamięci ludobójczych bestialskich mordów ukraińskich zwyrodnialców spod znaku OUN-UPA na polskich dzieciach,kobietach i spokojnych niewinnych cywilach.Zwyrodnialcy spod znaku OUN-UPA nie byli żadnymi żołnierzami ,tylko zdrajcami II RP i terrorystycznymi mordercami,zrzeszonymi w bandyckich rzeżniczych i grabieżczych bandach firmy OUN-UPA.Iwachniuk rżnie głupa ,gdyż doskonale wie,że setki tysięcy Ukraińców pracujących w Polsce może nie mieć nic wspólnego z ukrobanderyzmem,o ile odetnie się od tej schizmy i nie będzie prowokować czerwono-czarnymi szmatami symbolizującymi terroryzm OUN-UPA.Poza tym ci pracujący Ukraińcy nie byli zapraszani do Polski,ich suwerenny wybór,akceptowany przez Polaków pod warunkiem przestrzegania naszych praw,wartości i obyczajów.Jeśli to nie podoba się to fora ze dwora i wypirda..ć!.Iwachniuk tak prawdziwie to rozczula się nad sobą.Już w 2014r zadekował w Polsce ten niesamowity bojownik ukrobanderyzmu,zadekował tak dla swej lubownej wygody.Wot bojowy ukrobanderowski cwaniak.

 11. sylwia
  sylwia :

  Fundamentem pojednania może być tylko uznanie zbrodni ludobójstwa Polaków przez Ukraińców. Nie będzie pojednania z Ukraińcami dopóki otaczają czcią krwawych katów polskiej ludności Banderę, Szuhewycza (’Czuprynkę’) i innych. Nic w obecnym politycznym rozwoju Ukrainy nie wskazuje na taką możliwość. Miejmy na uwadze, że Ukraińcy wystąpili na polskiej ziemi z akcją terroru przeciwko polskim instytucjom '…OUN, realizując politykę przeciwną zbliżeniu polsko-ukraińskiemu na przełomie 1929/1930 roku wystąpiła z hasłem: „Na słowne argumenty żaden Polak nie będzie wrażliwy, na terror wszyscy”. Było to preludium do szeroko zakrojonych zamachów (chociaż akcje sabotażowe na mniejszą skalę zdarzały się już wcześniej) polskie obiekty administracyjne, tory kolejowe, mosty, urzędy pocztowe, słupy telefoniczne. Celem głównym było „Wygnanie Lachów za San”, oraz zniszczenie pojawiających się postaw ugodowych społeczności ukraińskiej wobec państwa polskiego i pokazania żywotności ukraińskiej organizacji. Według sprawozdań policji między lipcem a październikiem 1930 dokonanych zostało 186 aktów terroru: 1 napad na ambulans pocztowy, 8 sabotaży na torach, 14 na liniach energetycznych i telefonicznych (zwalanie słupów), 155 podpaleń mienia (w dużej mierze stogi siana, zabudowania gospodarcze), 8 usiłowań…. OUN organizowała, lub przyjęła odpowiedzialność polityczną za akty terroru indywidualnego przeciw wysokim urzędnikom Rzeczypospolitej – m.in. zamachy przeciwko Tadeuszowi Hołówce (1931) i Bronisławowi Pierackiemu (1934), a także akty przemocy przeciw instytucjom państwa polskiego (tzw. Ekspropriacje)… Kalendarium zamachów:
  6 marca 1929 – napad członków OUN na listonosza Franciszka Kochanowskiego we Lwowie. Listonosz wyrwał się napastnikom i zbiegł alarmując policję. Jeden z napastników został zatrzymany w czasie pościgu, drugi postrzelony w czasie pościgu zmarł z odniesionych ran,
  2 września 1929 – nieudany napad na ambulans pocztowy w Suchodnicy,
  12 października 1929 – nieudany napad na ambulans pocztowy w Borysławiu[36],
  28 października 1930 – napad na ambulans pocztowy w okolicach Bełza, zrabowano 13720 zł, zabita została jedna, a ciężko ranna druga osoba (konwojent),
  12 lutego 1931 – napad członków OUN na posterunek Policji Państwowej w Hajkach; zabicie tamtejszego komendanta policji,
  31 lipca 1931 – napad na wóz pocztowy w Olszanach pod Birczą, zginął konwojent, ranny został woźnica[38]. Napad na Bank Ludowy w Borysławiu. Zrabowano 735 zł w gotówce i 20.000 zł w wekslach,
  8 sierpnia 1931 – napad na urząd pocztowy w Truskawcu, zrabowano 27 478 zł, dwie osoby zostały ranne, jedna z nich, zastępujący drogę napastnikom Jurij Melnyczuk zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran,
  29 sierpnia 1931 – zabicie przez członków OUN (Wasyl Biłas, Dmytro Danyłyszyn) posła Tadeusza Hołówki
  31 sierpnia 1931 – napad na ambulans pocztowy pod Peczeniżynem. Zabito konwojenta, raniono dwie osoby, pieniędzy nie przejęto
  22 marca 1932 – zabójstwo podkomisarza Emiliana Czechowskiego
  30 listopada 1932 – napad na pocztę w Gródku Jagiellońskim, podczas którego OUN-owcy postrzelili osiem osób (pracowników urzędu i obecnych klientów). Jedna z nich zmarła w wyniku postrzału w szpitalu we Lwowie. W czasie pościgu zginął również jeden policjant, a jeden został ranny. Napastnicy zrabowali 3232 zł 15 gr.
  28 września 1933 – nieudany zamach na kuratora Okręgu Szkolnego Lwowskiego Stanisława Gadomskiego,
  21 października 1933 – zamach na sowiecki konsulat we Lwowie[18] (zabicie urzędnika sowieckiego konsulatu Aleksieja Majłowa, rezydenta OGPU)
  1933 – próba zabójstwa aspiranta Jerzego Ciesielczuka,
  13 marca 1934 – został zamordowany starszy posterunkowy Józef Głowniak z Tok w województwie tarnopolskim, przy próbie werbowania konfidenta w środowisku OUN,
  9 maja 1934 w parku Stryjskim we Lwowie zamordowano studenta Jakuba Baczyńskiego, którego OUN podejrzewało o szpiegostwo na rzecz polskiej policji. Zastrzelili go członkowie OUN z tego samego pistoletu, z którego miesiąc później zginął minister Bronisław Pieracki,
  15 czerwca 1934 – zabicie ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego przed restauracją przy ul. Foksal w Warszawie przez członka OUN Hryhorija Maciejkę,
  13 lipca 1934 nocą doszło do napadu na posterunek policji w Uhnowie; podczas niego, poinformowana wcześniej o planowanym ataku policja polska, ujęła ukraińskich sprawców,
  25 lipca 1934 – zabicie dyrektora ukraińskiego gimnazjum akademickiego we Lwowie Iwana Babija
  poza wymienionymi ofiarami z roku 1934 członkowie OUN zabili w tym roku także trzech policjantów, dwóch strażników gminnych, oraz kilku Ukraińców, podejrzewanych o kontakty z policją polityczną,
  W doniesieniach policyjnych w roku 1931 pojawiały się także informacje o planowanych zamachach przygotowywanych przez OUN na inne ważne osobistości w państwie, m.in.: ministra spraw zagranicznych Augusta Zaleskiego, premiera RP Felicjana Sławoj Składkowskiego, ministra rolnictwa i reform rolnych Bronisława Nakoniecznikowa-Klukowskiego, marszałka Sejmu Stanisława Cara, Józefa Becka, oraz posła Piotra Pewnego[46].
  Ogółem w całym okresie 1921-1939 ukraińskie podziemie nacjonalistyczne (UWO i OUN) przeprowadziło 63 zamachy… W 1934 OUN na terenie II Rzeczypospolitej liczyła ok. 2000 zakonspirowanych członków wszystkich szczebli organizacyjnych. Szacuje się, że w latach 1929-1939 przeszło przez jej szeregi ok. 20 000 ludzi…’ ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Ukrai%C5%84skich_Nacjonalist%C3%B3w ) '… Dzisiaj utrwalanie tych „dobrosąsiedz­kich stosunków” polega m.in. na wmawia­niu priwiślińskiej publice, że Majdanu nie zdominowali „banderowcy”. Robią to wszy­scy, od „Gazety Wyborczej” do „Do Rze­czy”, gdzie Piotr Kościński wyśmiał takie twierdzenie jako mit: „Konstrukcja tego przesłania jest niesłychanie prosta: Majdan opanowany został przez ugrupowania nacjonalistyczne Swoboda i Prawy Sektor, czyli banderowców. Gdy upadł rząd Janu­kowycza, doszło do zamachu stanu i tak banderowcy znaleźli się u steru władzy”. Tymczasem — abstrahując od dzisiejszego „steru władzy” (to już inna bajka, gierka międzynarodowa) —„rewolucję kijowską” istotnie zdominowali „banderowcy”, i kto temu przeczy, mija się z prawdą. Swo­boda (założona w 1991 Socjalnarodowa Partia Ukrainy) zawsze używała symboliki i retoryki nazistowskiej, mając świetne relacje z Narodową Partią Niemiec (NPD). „Deutsche Stimme” (organ NPD) pełne jest nostalgicznych wspominków wetera­nów 14 Ukraińskiej Dywizji SS-Galizien, wzajemne serdeczne wizyty niemieckich i ukraińskich SS-manów to codzienność Swobody. Jej szef, Ołeh Tiahnybok, wysyła swoich „chłopców” (noszących koszulki z napisami: „Śmierć Lachom!”) do akcji takich, jak sprofanowanie (2009) monu­mentu polskich profesorów zamordo­wanych przez nazistów [Niemców z udziałem Ukraińców i Szuhewycza; przypisek mój] we Lwowie, czy zakłócanie uroczystości rocznicowych ku czci Polaków wyciętych w Hucie Pieniackiej…’ ( http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/09/przestancie-popierac-ukraine/ ). Ukraińcy byli, są i będą naszymi zawziętymi śmiertelnymi wrogami. Oni o tym wiedzą. Niech będzie jasne dla nas wszystkich : nie ma trzeciej możliwości, ALBO MY ICH, ALBO ONI NAS.
  https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

  • tutejszym
   tutejszym :

   No i zasrał dyskusję ruski troll. Długi tekst którego nikt nie przeczyta i tasiemcowe obrazy wlokące się przez kolejne posty. Nadmierna gorliwość ruskiej jaczejki. Nadmierna gorliwość ruskiego agenta dywersyjnej propagandy. Panie Sylwia, trochę kultury i doświadczenia w tej wrednej Pańskiej robocie.

   • boruta
    boruta :

    Ten menda Tutejszym zawsze napada tu na Polaków.Napisał w 2014 r., że miał 72 lata.Powtarzał,że nazywa się Zbigniew Adamiec.Pisał, że pracował w elektronice.Napisał tak: “Chodzi o ochronę dóbr osobistych osobistych rodziny Adamiec z Kowla,właścicieli restauracji na dworcu w Kowlu i innych faktów — Podawałem je w postach na tym portalu “: (21.02.2015 21:58]. Zgadza się,to ten.Tutejszym urodził się 21 maja 1942 r. w Kowlu w ZSRR w rodzinie ukraińsko-żydowskiej.Nazywa się naprawdę Zbigniew Sułek.‘Sułek’,to po poprzedniej zmianie nazwiska.Adamiec to nazwisko jego matki.Jego wujek (brat matki) był członkiem bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) i został zabity w 1944 r.Po wojnie Zbigniew Sułek zamieszkał z rodzicami w Chełmie Lubelskim.Jego ojciec był oficerem politycznym (politrukiem) w WP.Tylko komunchów brano na politruków.W grudniu 1961 r. Tutejszym – Zbigniew Sułek – Zbigniew Adamiec dobrowolnie wstąpił do stalinowskiej bezpieki założonej przez gen. NKWD Sierowa: został agentem Służby Bezpieczeństwa PRL.Tutejszym – Sułek pobierał wynagrodzenie za służbę w Bezpiece. Był płatnym konfidentem i donosicielem.Używał kryptonimu Żelisław.W SB był chwalony za gorliwość.Jako członek ZMS,czyli komunista,Tutejszym – Zbigniew Sułek – Zbigniew Adamiec – Żelisław wstąpił na wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Warszawskiego ale był na ten kierunek studiów za głupi i musiał powtarzać semestry aż go w 1964 r. skreślono z listy studentów.Przeniósł się na Ekonomię Polityczną ale i na to był za głupi i go znów skreślono z listy studentów w 1966 r. Potem dostał się do Działu Maszyn Matematycznych w Zakładach Kasprzaka w Warszawie.Uczestniczył w sprzedaży starych komputerów na Kubę o czym napisał na tym forum.Zetknął się z Korwinem-Mikke i też na niego i innych opozycjonistów donosił.W 1967 r. został członkiem żydowskiego klubu ‘Babel’ i zaprzyjaźnił się z Natanem Erdbergiem.Nie spodobała mu się akcja antysyjonistyczna gen. Moczara i jako protest Tutejszym – Zbigniew Sułek – Zbigniew Adamiec – Żelisław opuścił SB w kwietniu 1968 r.Na ‘Liście Wildsteina’ Zbigniew Sułek’ ma numer IPN BU 00283/1083.Więcej materiałów o Tutejszym jest na str. 81 – 84 Biuletynu Instytutu Pamięci Narodowej (IPN] z marca 2008 r.: http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/52592/1-13378.pdf .Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław jest nadal głupi, bo gdy się ma taką zarzyganą przeszłość do ukrycia to trzeba wsadzić mordę w kubeł i siedzieć cicho a nie urągać ludziom na publicznych forach.Z materiałów IPN wynika, że Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław to ubek, stalinowiec i komuch.Z jego działalności na tym forum wynika, że jest probanderowskim kretem.Sułek ty czerwona świnio – choruj długo na raka i wpadnij pod autobus

     • boruta
      boruta :

      Tutejszym Sułek ty czerwona świnio – te teksty z podróży do banderlandu to nie ty pisałeś bo ty tak nie umiesz pisać – umiesz napadać i donosy na ludzi pisać kapusiu – zerżnąłeś to komuś albo córka ci to napisała baranie.Wiemy gdzie mieszkasz dziadu koszerny- może ja spytamy.Odpisał ci komuchu o tym SP: “—SobiePan:
      01.06.2015 22:06

      … Czyja to podróż , czyje wspomnienia wie tylko ten co je kopiował—”
      Prawde ci wygarnal VS: “—Votum_separatum:
      01.06.2015 19:52

      Tutejszym: 01.06.2015 18:44 Panie Sułek, szuja wychodzi z pana w każdym wpisie – jak zwykle. Ta stara UBecka metoda manipulacji…Forumowym Borutą – legendarnym diabłem sam pan jesteś jeśli chodzi o zachowanie, więc nie przypisuj mi tego nicka. Raz wciskasz nam kłamstwo, że ojciec nie był politycznym, zaraz pisząc, że jako polityczny był aresztowany. Widzę w tym początek montowania rodzinnej biografii na okoliczność. Jeszcze niedoszlifowana. Świadectwo historyczne mówi nam jedno, Sułkowie byli zaangażowani w budowę systemu komunistycznego w Polsce. Pan jako utrwalacz władzy ludowej nie ma prawa głosu i nie będzie nas na tym forum pouczał. Gdyby ojciec był postacią tak krystaliczną jak pan pisze nigdy by pan nie ukrywał swojego nazwiska eksponując przy tym wujostwo. Wy przeciwnicy lustracji, jesteście zdolni do wyprodukowania całej biografii byle tylko zatuszować zbrodnie przeszłości. Dla obeznanych z metodami pracy SB, historyjka ze sfałszowaną teczką wyprodukowaną w celu rzekomej zemsty jest niewiarygodna. Jestem bardzo ciekaw czym pan podpadł IPNowi, że tak chce się zemścić? Może popełnił pan coś gorszego niż donosy? Przypomnę czytelnikom tych wpisów, że sprawa ze Zbigniewem Sułkiem o pseudonimie „Tutejszym” podającym się za Adamca, rozpoczęła się od jego wściekłych ataków i posądzaniu o agenturalność forumowiczów nie popierających bandyckiego przewrotu w Kijowie i wynikłej z tego wojny. Zachowanie rodem ze szmatławca Michnika. Dokładnie ten sam kurs polityczny co prasa wroga Polsce, która atakuje portal kresy.pl. Zatem skończ pan ze sformuowaniami rodem z tajnych służb o grze w jakiej rzekomo mam uczestniczyć. Żadnej gry nie ma. Jest historia Polski i pan panie Sułek. ++++++—”
      “—Votum_separatum:
      07.06.2015 20:46

      Tutejszym: 05.06.2015 00:00 Osoba Henryka Sułka nie figuruje w spisach 27 WDPAK. Historia ciekawa, nie mniej jednak rozwinąłby się pan na temat własnej współpracy z sowieckimi służbami w okupowanej Polsce. Wątek żydowski jest intrygujący, tym bardziej, że kiedyś żeś pan się mocno obruszył gdy wyśmiałem na forum rzekomo „polską emigrację” z marca 1968 r. —” Sułek koszerny śledziu śmierdzący wal się na ryja do Izraela cmokać w rów twojego ubeckiego kumpla Salomona Morela co tam nawiał jak go do pierdla za mordowanie ludzi chcieli w Polsce wsadzić

     • sylwia
      sylwia :

      Ta nowa forumowa burza wybuchła bo 'Tutejszym’, b. żydowski pracownik Służby Bezpieczeństwa PRL Zbigniew Sułek 'Żelisław’ napadł na mnie za opis zbrodni ukraińskich w Polsce w latach 1918 – 1941 i za podanie faktów o hitlerowskim i banderowskim charakterze zamachu stanu na Ukrainie w 2014 r. Tow. Zbigniew Sułek wysunął pomówienie o rosyjską agenturalność. Jest to nagminnie i automatycznie czynione wobec krytyków zbrodni ukraińskich. Publicznie potwierdził tę zasadę banderowski fałszerz historii, kłamca, szowinista i apologeta ukraińskich zbrodni Wiatrowycz: '… Oskarżenia, iż OUN i UPA kolaborowały i uczestniczyły w Holokauście i czystkach etnicznych są charakterystyczne dla sowieckiej historiografii i propagandy…’ ( http://www.kresy.pl/?forum/wiatrowycz-w-foreign-policy-oskarzanie-oun-upa-o-czystki-etniczne-to-sowiecka-propaganda,0,0,21689 ). Także, tow. Zbigniew Sułek nie może wiedzieć kto czyta a kto nie czyta moich wpisów: to jest jego wymysł. Reakcje forumowiczów na nie oznaczają, że moje wpisy są czytane, nawet przez wrogów Polski. Przy tej okazji pragnę podziękować P. Borucie za wsparcie udzielone mi po napaści tow. Zbigniewa Sułka.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Wcale nie za to!. Jest w porządku. Długi i rozwodniony tekst z reguły nie jest doczytywany do końca. Seria obrazów powinna być podana jako odpowiedź w wątku pobocznym. Inaczej seria obrazów ciągnie się w odpowiedziach dyskutantów wbrew ich woli. Jest to moja techniczna uwaga dla ruskich trolli. Gratuluję Panu takiego „obrońcy”. Panu i Borucie polecam doczytanie do końca wątku http://www.kresy.pl/?forum/czy-czlonkow,0,0,9758#p71165 Robię to z premedytacją, ruska jaczejka na pewno na wszystkie strony go przenicowała. Boruta nie jest w stanie przebrnąć do końca tego tekstu ze zrozumieniem, pozostają inni ….

     • boruta
      boruta :

      Te Zbychu Sułek – późno jest – chluśnij se setkę do ryja – walnij się na wyro – kimnij i już się nie obudź – tam Jehowa na ciebie czeka i ci każe gorącą sztabę w rów wetknąć za tych wszystkich ludzi,których skrzywdziłeś czerwona szmato

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie Sylwia. Pańska jaczejka prowadzi bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję. Rosja bez Ukrainy jest mocarstwem LOKALNYM. Chcąc być mocarstwem GLOBALNYM musi odzyskać (opanować) ziemie ukrainne. W naszym polskim interesie ten awans Rosji nie leży. Problem w tym, że Rosja zrobi bardzo dużo, aby nie dopuścić do upadku banderyzmu, będzie go hodowała. W ten sposób trzyma w szachu Polskę oraz wyklucza obecność Ukrainy w NATO oraz UE. Bardzo spodobały się mnie słowa prof. dr hab. Roman Szula oraz innych: „Historia Rosji była przez wieki historią nieustającej ekspansji. Był to kraj, który przez setki lat żył w duchu podboju i kolonizowania nowych obszarów świata. Ale rozmiary Rosji, jej przestrzeń, to, z czego Rosjanin może czerpać satysfakcję, stały się jednocześnie tym, co Rosję niszczy, co usprawiedliwia wszelkie zło i niedostatek w imię potęgi wielkiej Rosji.”
      To jest ciągle ta sama myśl o ekspansji. Rosjanie zawsze starali się jak gdyby przekroczyć Rosję, ponieważ nie byli w stanie jej opanować, przekształcić w kwitnące państwo. Dlatego szukali rekompensaty w podbijaniu kolejnych krajów.” Pan jako rosyjsko języczny troll starasz się jak najlepiej wykonywać zadane cele przez swoją Ojczyznę. Zdradza Pana język, szyk wyrazów w zdaniu oraz ten wielkoruski sposób traktowania innych. Tutaj nikt i nic mnie nie zwiedzie. PS. Jeszcze raz gratuluję poziomu obrońcy. „Wart Pac pałaca, a pałac Paca”?

     • boruta
      boruta :

      te Sułek – ale z ciebie baran – piszesz “Zdradza Pana język, szyk wyrazów w zdaniu” A ty tak piszesz – “Bardzo spodobały się mnie słowa” – “się mnie słowa”?To z ruskiego czy z jidisz?Ja teraz zmienię twój wycinek – “Historia Niemiec była przez wieki historią nieustającej ekspansji. Był to kraj, który przez setki lat żył w duchu podboju i kolonizowania nowych obszarów świata.Ale rozmiary Niemiec, ich przestrzeń, to, z czego Niemiec może czerpać satysfakcję, stały się jednocześnie tym, co Niemcy niszczy, co usprawiedliwia wszelkie zło i niedostatek w imię potęgi wielkich Niemiec” – też działa – co durniu?Baw się tak dalej – wstaw se Anglię,USA,Francję – baw się Mosiek Sułek Adamiec – masz czas – emeryt jesteś komuchu – podła ubecka szujo

 12. jaro7
  jaro7 :

  Z taką gębą tobym na jego miejscu w mediach się nie pokazywał.Po drugie jego bezczelność i głupota jest typowa dla banderowca.Za takie teksty powinien być w Polsce „personą non grata’ i wydalony w trybie natychmiastowym,i swoje brednie opowiadac juz w banderalandzie.

 13. sylwia
  sylwia :

  Jak to juz nam pokazaly ukrainskie forumowe krety, ulubionym narzedziami retorycznymi Ukraincow sa klamstwa i szyderczosc. Za wypowiedzia tego pelnego nienawisci Ukrainca Iwachniuka o Szuhewyczu kryje sie ohydna prawda o tym zbrodniarzu. Jako czlonek nielegalnej Ukrainskiej Organizacji Wojskowej, Zyd Szuhewycz zamordowal polskiego pracownika Ministerstwa Oswiaty Stanislawa Sobinskiego. Potem, w 1930 r., dowodzil fala atakow na polskie rodziny i infrastrukture. Uczestniczyl w planowaniu zabojstw umiarkowanego polityka Tadeusza Hołówki i ministra Bronisława Pierackiego. Wielu Polakow zostalo zabitych podczas napadu na poczte w Gródku Jagiellońskim, w ktorym uczestniczyl bandyta Szuhewycz. Poniewaz byl blisko z Bandera (jak blisko, nie wiadomo) w OUN, juz w lutym 1941 r. zostal komendantem Legionu Ukrainskiego, ktory byl czescia Wehrmachtu. Po podziale Legionu na bataliony Roland i Nachtigall, Szuhewycz dowodzil batalionem Nachtigall. Ten batalion wspoluczestniczyl w zamordowaniu polskich profesorow we Lwowie i w licznych masakrach ludnosci zydowskiej, lacznie z ulicznymi pogromami we Lwowie. Po stworzeniu policyjnego 201 batalionu strzelcow (Schutzmannschaft Battallion 201) Szuhewycz byl w nim Hauptmannem az do 1943 r. Batalion ten dokonywal rozstrzeliwania Zydow i ludobojstwa bialoruskiej ludnosci, m. in. przez palenie ludzi zywcem w zabudowaniach. Batalion Szuhewycza zabil ok. 2000 partyzantow. W 1943 Szuhewycz dowodzil UPA i ludobojstwem polskiej ludnosci rolniczej. Po wojnie, w 1950 r., ten niewatpliwy sadysta, zbrodniarz i kat zostal wykryty przez wladze sowieckie. Otoczony przez oddzial MGB strzelil sobie w leb w wieku lat 42. Ukraincom nie udalo sie wykryc co MGB zrobilo z parszywym zewlokiem tego bydlaka. Tak wrogu Polakow Iwachniuku: nazywanie ulic nazwiskiem Szuhewycza jest bledem i oddaniem czczci krwawemu zbrodniarzowi. Jesli uchwala o upamietnieniu waszego ludobojstwa Polakow zaskutkuje waszym wyjazdem z Polski, bedziemy radosnie swietowac znikniecie waszego ukrainskiego smrodu z naszej ziemi.

  https://www.youtube.com/watch?v=KS7CxfWLWIs

 14. marcink
  marcink :

  Mam nadzieję, ze ten pan mówi prawdę i jak tylko ustanowimy 11 lipca dniem pamięci o zbrodniach UPA to jego rodacy się spakują i wyjadą. Jak mnie to cieszy, że upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Upamiętnimy Ofiary ukraińskiego Ludobójstwa i pozbędziemy się niechcianych migrantów.

 15. gotan
  gotan :

  mogą uciekać z Polski gdzie pieprz rośnie…są tu tak potrzebni jak bielmo na oku!…Kto tu komu idzie na rękę?…Niech wyjadą do Włoch,Hiszpanii,Niemiec,Belgii,Holandii…gdzie tylko! Nam nie są potrzebni.Tylko sobie imaginują,że bez nich Polska upadnie…Toż to dla nas tragedia,że wnukowie i prawnukowie banderowców wyjadą ….Bóg z nimi !!!!