Młody Ukrainiec podczas policyjnej interwencji szarpał się z funkcjonariuszami, kopał i uszkodził radiowóz. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów.

Portal Nowiny24 opisuje sprawę 22-letniego obywatela Ukrainy, który w sobotę rano został zatrzymany przez przemyskich policjantów w miejscowości Orły, gdy szedł środkiem drogi krajowej nr 77 w kierunku Radymna.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Według informacji podkomisarz Marty Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, policjanci w ramach interwencji poinformowali młodego pieszego, żeby zszedł z jezdni na chodnik. Ten odparł, że z drogi nie zejdzie. Został wylegitymowany i wówczas okazało się, że jest obywatelem Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Jak zaznaczyła podkom. Fac, „mężczyzna przez cały czas zachowywał się agresywnie, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, szarpał i popychał policjantów”. Był trzeźwy, jednak z uwagi na jego zachowanie policjanci zdecydowali się zabrać go na komendę. Było to jednak problematyczne, bo po zatrzymaniu i umieszczeniu w radiowozie zaczął kopać. Uszkodził w ten sposób różne elementy we wnętrzu pojazdu. Po przewiezieniu na miejsce, Ukraińca osadzono w policyjnym areszcie.

Z uwagi na agresywne zachowanie Ukraińca została pobrana mu krew do badań, żeby sprawdzić, czy był pod wpływem środków odurzających.

Wiadomo, że mężczyzna został przesłuchany przez śledczych. Postawiono mu zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważenia policjantów, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jak podaje portal Nowiny24, niebawem obywatel Ukrainy usłyszy kolejne zarzuty.

Przeczytaj: Ukraińcy zagracają Przemyśl

Czytaj również: Trzej Ukraińcy próbowali wymusić pieniądze od kobiety. Usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju

Zobacz: Lublin: ruszył proces Ukraińców oskarżonych o brutalne napady na Polaków w Chełmie i okolicach

Nowiny24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz