Ukraińcy zagracają Przemyśl

Położone przy granicy Ukrainy miasto Przemyśl ma problem z licznymi zdezelowanymi samochodami porzucanymi na jego ulicach przez Ukraińców.

Informująca o procederze telewizja TVP Info twierdzi, że tylko na jednej z przemyskich ulic – ul. Lwowskiej, która prowadzi w stronę lokalnego przejścia granicznego z Ukrainą można znaleźć już kilkadziesiąt niesprawnych, porzuconych samochodów należących do Ukraińców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

TVP Info łączy sytuację ze zmianą przepisów na Ukrainie.  Ukraińskie władze zlikwidowały lukę prawną, nakazując właścicielom samochodów zarejestrowanych w państwach UE na współwłaściciela oclenie samochodu w ciągu pół roku (z 50 proc. bonifikatą „na zachętę”) lub wywiezienie go za granicę. Tymczasem wcześniej przez lata obywatele Ukrainy przez lata rejestrowali w Polsce samochody na współwłasność z obywatelami Polski. Pozwalało to Ukraińcom na omijanie szeregu opłat celnych i skarbowych w ich państwie. Pod koniec 2018 r. co czwarty z około 40 tys. samochodów zarejestrowanych w przemyskim urzędzie miał współwłaściciela Ukraińca.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Czytaj także: „Wysokie Obcasy” zmieniły z „na Ukrainie” na „w Ukrainie”

tvp.info/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz