Ukraińcy zagracają Przemyśl

Położone przy granicy Ukrainy miasto Przemyśl ma problem z licznymi zdezelowanymi samochodami porzucanymi na jego ulicach przez Ukraińców.

Informująca o procederze telewizja TVP Info twierdzi, że tylko na jednej z przemyskich ulic – ul. Lwowskiej, która prowadzi w stronę lokalnego przejścia granicznego z Ukrainą można znaleźć już kilkadziesiąt niesprawnych, porzuconych samochodów należących do Ukraińców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

TVP Info łączy sytuację ze zmianą przepisów na Ukrainie.  Ukraińskie władze zlikwidowały lukę prawną, nakazując właścicielom samochodów zarejestrowanych w państwach UE na współwłaściciela oclenie samochodu w ciągu pół roku (z 50 proc. bonifikatą „na zachętę”) lub wywiezienie go za granicę. Tymczasem wcześniej przez lata obywatele Ukrainy przez lata rejestrowali w Polsce samochody na współwłasność z obywatelami Polski. Pozwalało to Ukraińcom na omijanie szeregu opłat celnych i skarbowych w ich państwie. Pod koniec 2018 r. co czwarty z około 40 tys. samochodów zarejestrowanych w przemyskim urzędzie miał współwłaściciela Ukraińca.

Czytaj także: „Wysokie Obcasy” zmieniły z „na Ukrainie” na „w Ukrainie”

tvp.info/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz