Policja zatrzymała trzech obywateli Ukrainy, pracujących w gospodarstwach sadowniczych w pow. grójeckim ws. rozboju na 60-letniej kobiecie. Młodzi Ukraińcy wtargnęli do jej mieszkania i groźbami chcieli wymusić pieniądze.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Warce. Nad ranem do jednego z tamtejszych mieszkań wdarło się trzech młodych mężczyzny. Znajdowała się tam 60-letnia kobieta. Napastnicy groźbami i pobiciem usiłowali wymusić od niej pieniądze. Gdy okazało się, że kobieta nie ma pieniędzy, odeszli.
Sprawcy zostali zatrzymani zaraz po wyjściu z budynku przez przybyłych na interwencję policjantów. Okazało się, że cała trójka to obywatele Ukrainy, dwaj w wieku 21 lat i jeden 22-latek, pracujący u okolicznych sadowników z powiatu grójeckiego. Wszyscy byli pijani.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. We wtorek policja podała, że wobec 22-latka i jednego z 21-latków prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Trzeci z Ukraińców trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Przeczytaj: Piaseczno: grupa Ukraińców zaatakowała jadący samochód

Czytaj również: Sąd chce od śledczych więcej dowodów ws. Ukraińców oskarżonych o napady na Polaków w Chełmie i okolicach

Ponieważ za usiłowanie popełnienia przestępstwa grozi taka sama kara, jak za jego popełnienie, podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Rok temu pisaliśmy, że blisko 100 proc. listów gończych wydanych za wykroczenia dotyczy Ukraińców. Liczba popełnianych przez cudzoziemców przestępstw i wykroczeń rośnie, a niechlubnymi liderami są tu obywatele Ukrainy. Według „Rzeczpospolitej”, napływ obcokrajowców pociąga za sobą znaczący wzrost przestępstw kryminalnych.

Czytaj także: Wielkopolska: w lesie znaleziono martwego Ukraińca. Zwłoki porzucił polski pracodawca

Grojec24.net / RDC / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply