Grupa Ukraińców zaatakowała samochód na obwodnicy Piaseczna, rzucając kamieniem w przednią szybę i powodując wypadek – podaje lokalny portal, powołując się na świadka zdarzenia i informacje policji.

Do sytuacji doszło w sobotę wieczorem w Piasecznie, na ulicy Armii Krajowej, na wysokości stacji benzynowej Shell. Około godziny 22:00 grupa mężczyzn szła skrajem jezdni (w tym miejscu nie ma chodnika). Zbliżał się do nich samochód marki Kia. Według relacji portalu piasecznonews.pl, opublikowanej w piątek, gdy kierowca pojazdu na nich zatrąbił, jeden z nich podniósł leżący przy drodze kamień i rzucił nim w szybę jadącego samochodu. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

– Najpierw usłyszałem huk i trzask. Gdy odwróciłem głowę zauważyłem kię z rozbitą szybą, stojącą w rowie po przeciwnej stronie drogi. Dopiero później od pracowników stacji dowiedziałem się, co się stało – powiedział portalowi czytelnik, który był na miejscu zdarzenia, tankując samochód na znajdującej się tam stacji benzynowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Z samochodu wysiedli mężczyzna oraz kobieta. Natychmiast zostali obstąpieni przez grupę mężczyzn. Okazało się, że to Ukraińcy. Według relacji świadka, uciekli po tym, jak interweniował kierowca lawety, który zatrzymał samochód i rozgonił całą grupę.

Taką wersję wydarzeń potwierdziła, według PiasecznoNews, lokalna policja. Asp. sztab. Maciej Blachliński z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie powiedział, że otrzymano takie zgłoszenie. Poinformował, że „grupa osób uszkodziła samochód” i „trwają poszukiwania sprawców”, nie podając jednak informacji na temat ich narodowości.

Portal zamieścił też zdjęcie samochodu, z rozbitą szybą od strony kierowcy, na wysokości głowy.

Według jednego z komentarzy zamieszczonych pod tekstem, rzekomo wcześniej wieczorem tego samego dnia w rejonie nieodległych bloków mieszkalnych miało dojść do starcia grupy mężczyzn, którzy uszkadzali przy tym samochody i rzucali kamieniami w elewacje budynków. Mieli to być Ukraińcy, którzy uciekli po przybyciu straży miejskiej, w tym w stronę miejsca, gdzie zaatakowano później samochód.

Czytaj także: Warszawa: Ukrainiec zaatakował nożem Polkę

Zobacz: Mazowieckie: Ukrainiec ranił siekierą 3 osoby

Piasecznonews.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz