W poniedziałek funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali 40-letniego Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania Ukrainy.

Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu we wtorkowym komunikacie. “Dane mężczyzny figurowały w bazie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej jako osoby poszukiwanej czerwoną notą Interpolu przez ukraińskie organy ścigania w celu aresztowania, przekazania lub ekstradycji za napaść, maltretowanie, groźby, a także odbycia 12 lat kary więzienia” – wskazano w komunikacie.

Po zakończonych czynnościach cudzoziemiec został przekonwojowany i osadzony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych przy PSG Warszawa. Dalsze czynności wobec obywatela Ukrainy będą prowadzone we wtorek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Także pod koniec kwietnia zatrzymano 43-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Wówczas zatrzymanie miało miejsce na lotnisku w Balicach.

W połowie kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Był poszukiwany za przestępstwo związane z narkotykami.

Z kolei pod koniec marca policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Także w grudniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Miało to związek z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii.

nadwislanski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply