Anglojęzyczna telewizja ukraińska Ukraine Today donosi o przypadkach zbrojnej eskalacji na donbaskim froncie.

Ukraine Today cytuje komunikat sztabu ukraińskiego zgrupowania mającego toczyć walki z separatystami. Według komunikatu separatyści mieli „w ostatnich dniach” naruszyć zawieszenie broni 47 razy. Najwięcej, bo 24 naruszenia, Ukraińcy odnotowali na południowym odcinku linii demarkacyjnej w okolicach Mariupola. Separatyści spod znaku Donieckiej Republiki Ludowej mieli tam użyć dział kaliber 152 i 122 milimetry oraz „wszelkich rodzajów moździerzy”. W rejonie miasta operawać mieli także snajperzy. Użyto też karabinów maszynowych. Do 11 przypadków strzelniny doszło w okolicach Doniecka.

Według strony ukraińskiej do drugiego przypadku użycia artylerii przez separatystów doszło w rejonie Ługańska. Oddziały nieuznawanej Ługańskiej Republiki Ludowej miały tam wykorzystac działa kaliber 152 mm i 122 mm oraz moździerze kliber 82 mm.

Zgodnie z Porozumieniami Mińskimi z zeszłego roku obie strony zobowiązane zostały do wycofania broni ciężkiej z linii frontu na odległość uniemożliwiającą jej wykorzystanie.

Czytaj także: Ostrzał wojsk rządowych w Donbasie

uatoday.tv/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jazmig
  jazmig :

  Kiedy niepodległe republiki informują o ostrzałach artyleryjskich swoich terytoriów, to pokazują filmy i zdjęcia zniszczonych budynków i podają liczbę ofiar w ludziach, a nawet pokazują w szpitalach rannych. W tej notce piszą że powstańcy ostrzelali banderowców, ale te pociski chyba nie wybuchły, bo nic nie zostało zniszczone, nie ma rannych, ani zabitych.

  • krok
   krok :

   To jak dzisiaj w Panoramie TVP 2, pokazali zwykły budynek, w której jest rzekome centrum hakerów, jak je dziennikarka nazwała „kuźnia rosyjskich trolli”. Gdyby miała choć podstawową wiedzę na temat ,w którym się wypowiadała, wiedziała by, że między trollem a hakerem są lata świetlne różnicy w wiedzy informatycznej, nie tan kaliber ludzi. Na dodatek skomentowała to Pani z „uczona” politolog z Torunia. Oczywiście, żadnych materiałów, tylko przekaz suchej gadaniny od redaktor i pani politolog. Niestety, ale takie media i tacy uczeni, są obecnie w Polsce podawani jako medium prawdy, jedynej prawdy. Poziom, na który weszła telewizja TVP 1,2,TVN , odnośnie dziennikarstwa to rynsztok medialny, nic się nie różnimy obecnie, od tego jak to było podawane w komunie, lub obecnie teraz na ukrainie i rosji.