Na pomniku namalowano m.in. swastykę.

Policja w Kostopolu w obwodzie rówieńskim na Wołyniu szuka sprawców namalowania swastyki na pomniku Żydów rozstrzelanych podczas II wojny światowej.

Pomnik znajduje się w zalesionym terenie w pobliżu linii kolejowej, w miejscu masowych egzekucji. O jego profanacji lokalna administracja powiadomiła dzisiaj organy ścigania.

Ukraiński kodeks karny za uszkodzenie lub zniszczenie pamiątki historii lub kultury przewiduje karę od 2 do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: „nieznani sprawcy” zbezcześcili pomnik pamięci żydowskich ofiar w okolicy Tarnopola

Kresy.pl / Riwne Weczirne
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz