Informację o zbezczeszczeniu pomnika podał na swoim profilu w serwisie Facebook podał szef ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Dolinsky.

Na pominiku żydowskich ofiar czerwoną farbą przekreślono gwiazdę Dawida, narysowano swastykę i runy SS.

Eduard Dolinsky informuje, że pomnik został postawiony w okolicach Tarnopola i miał upamiętniać zamordowanych tam podczas II wojny światowej Żydów. Jak podaje, tablica na pomniku w trzech językach (herbrahsjum, ukraińskim i angieslkim) informowała o ofiarach nazistowskich zbrodni. Jak podaje Dolinsky w Tarnopolu i okolicach Niemcy i oddziały ukraińskiej milicji pomocniczej zamorodowały 100 tysięcy Żydów.

kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    scorpio :

    Pomioty banderowskie i rezim chazarski w KIjowie maja od dawna dokladna liste miejsc z datami gdzie byly, sa i beda tworzone prowokacjce strony rosyjskiej aby poroznic Polakow, Ukraincow i Zydow. Maj takze dokladne dane i nazwiska „spiskowcow” i agentow ktorzy tego dokonuja wlasnymi rekami a mianowicie: aniejaki Putin, Miediedwiew, Lawrow, Peskow i Szojgu. Banderowski Kijow mial juz ich nie raz w zasadzce ale jakos sie wymykali z kotlow. Oczywiscie sabotaz dokonany w skladzie ich amunicji takze jest robota w/w „szajki”.