W starciach pomiędzy ukraińska armią a prorosyjskimi dywersantami miało zginąć 30 dywersantów.

Do starć pomiędzy wojskami ukraińskimi, a dywersantami miało dojść w nocy w okolicach Mariupola. Dzięki współpracy ukraińskich żołnierzy z różnych jednostek i typów wojsk udało się zadać przeciwnikowi duże straty. Miało zginąć do 30 prorosyjskich dywersantów. W czasie walki zginęło dwóch żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zan :

    Nie rozumiem tej negacji powyżej. Czemu Panowie podważają sukces armii ukraińskiej? Wszak może się rozchodzić o drobne detale, np. ci dywersanci mogli być lokalnymi mieszkańcami, których rozstrzelał ukraiński pluton egzekucyjny. A że za kołnierz operanci ATO nie wylewają, to mamy friendly fire, tzn. stratę dwóch operantów ATO.