Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała przedwczoraj Głównego Komisarza Wojskowego obwodu odeskiego Jurija Piskuna. Prokuratura wojskowa południowego okręgu postawiła mu już zarzut przyjęcia łapówki.

lTerenowy komisarz wojskowy pełni na Ukrainie funkcję komendanta uzupełnień. „Komisarz wojskowy został pojmany na gorącym uczynku, w czasie przyjmowania łapówki w wysokości 1700 dolarów w swoim samochodzie” – mówił dziś rzecznik Prokuratury Wojskowej Paweł Aksionow. Piskun obiecywał podstawionemu łapownikowi zwolnienie z poboru do armii wskazanej osoby. Oprócz Głównego Komisarza zatrzymano jeszcze dwóch innych oficerów. Jak twierdzą funkcjonariusze SBU do Piskuna trzeba było wezwać karetkę bowiem zasłabł na wieść o tym, że wpadł w pułapkę. Prokurator domaga się zastosowania wobec Piskuna aresztu tymczasowego.

segodnya.ua.kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • zefir
      zefir :

      „amstaf”:Nie ma się co cieszyć.To płotka.Zgodnie ze złotą myślą p E Bieńkowskiej-komisarz KE d/s rynku wewn.i usług,et cetera,etc,można parafrazować że za takie przekręty i łapówki warte ok 6000 PLN biorą się tylko idioci i złodzieje.Prawdziwe tuzy korupcji i wielkiego machlojstwa są nietykalne i chętnie pokazują takich idiotów za 1700 USD.