Według orientacyjnej prognozy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, ujętej w protokole posiedzenia komisji Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej, przy niskim poziomie działań przeciwepidemicznych i profilaktycznych koronawirusem może zarazić się 22,2 mln Ukraińców.

Informacje na ten temat pochodzą z protokołu posiedzenia komisji ds. bezpieczeństwa technogennego i ekologicznego oraz sytuacji nadzwyczajnych Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej (KMDA). Odbyło się ono w sobotę 21 marca br., a tego samego dnia dokument zamieszczono na oficjalnej stronie KMDA.

Z protokołu wynika, że w czasie posiedzenia powołano się na prognozy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, dotyczące możliwego rozprzestrzeniania się koronawirusa na Ukrainie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Biorąc pod uwagę wzrost liczby chorych na COVID-19 na terytorium Ukrainy i miasta Kijowa oraz orientacyjną prognozę Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, przy niskim poziomie działań przeciwepidemicznych i profilaktycznych odnośnie możliwego zarażenia 22,2 mln ludzi na Ukrainie, a także biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców stolicy, ich aktywne procesy migracyjne, kwestie podjęcia działań na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się ostrej choroby układu oddechowego COVID-19, wywoływanej przez koronawirus SARS-CoV-2, 17 marca 2020 roku zostały omówione na nadzwyczajnym posiedzeniu stałej komisji ds. bezpieczeństwa technogennego i ekologicznego oraz sytuacji nadzwyczajnych organu wykonawczego Kijowskiej Rady Miejskiej” – czytamy w tekście protokołu.

Portal „Ukraińska Prawda” zwraca przy tym uwagę, że tego rodzaju prognoz ukraińskiej akademii nauk nie zdołano doszukać się wśród materiałów ogólnodostępnych. Wiadomo, że 11 marca utworzono tam grupę roboczą ws. rozprzestrzeniania się koronawirusa na Ukrainie.

Władze Kijowa poinformowały w sobotę o kolejnych siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem w tym mieście. Chodzi o osoby w wieku od 29 do 50 lat. Łącznie w Kijowie odnotowano już 10 przypadków zachorowania, a na całej Ukrainie 42. Ponadto, w sobotę mer Kijowa Witalij Kliczko zapowiedział, że od poniedziałku 23 marca w całym mieście zostanie wstrzymany transport publiczny. Będą mogli z niego korzystać wyłącznie pracownicy aptek, szpitali, sklepów spożywczych oraz funkcjonariusze służb i pracownicy przedsiębiorstw strategicznych.

Czytaj także: Lwów: 7 Ukraińców, którzy przyjechali pociągami z Przemyśla, trafiło do szpitala zakaźnego

kyivcity.gov.ua / pravda.com.ua / Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz