Tyszka sugeruje, że PiS uprawia korupcję polityczną

Wicemarszałek Stanisław Tyszka stwierdził, że odejście posła Sylwestra Chruszcza z Kukiz ’16 było niehonorowe.

Tyszka powiedział w radiowej Jedynce, że bardzo dobrze pracowało mu się z Sylwestrem Chruszczem, który odszedł z jego ugrupowania. Ocenił jednak, że Chruszcz nie zachował się honorowo. „PiS ma bardzo niewielką większość w Sejmie. Ma 30 posłów, którzy są jednocześnie ministrami i jako wicemarszałek obserwuję przy każdym posiedzeniu, że mają problem ze ściąganiem tych posłów. W związku z tym starają się kupić posłów dodatkowych – żeby tą większość mieć. Albo proponują miejsce na listach, miejsce do europarlamentu albo że zatrudnia rodzinę w spółkach skarbu państwa – PO robiła to samo, to jest oczywiście obrzydliwe, ale taki mamy system. Kukiz’15 chce to zmienić” – powiedział Tyszka. Zauważył, że również straszenie posłów „hakami” jest jedną z metod przekonywania posłów do zmiany szyldu partyjnego. Wczoraj o opuszczeniu klubu Kukiz ’15 poinformował poseł Sylwester Chruszcz. W rozmowie z Radiem Szczecin, Chruszcz dawał do zrozumienia, że chce merytorycznie wspierać obóz władzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chruszcz opuszcza Kukiz ’15

Kresy.pl / Polskie Radio
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      bob :

      @tagore No właśnie może to uderzenie wyprzedzające było. Nade wszystko jeśli obecnie mamy ordynacje taka jaką mamy to trzeba mieć świadomość że cały ten chruszcz bez Kukiz15 w żadnym sejmie by nie był odejście do innej partii jest więc niemoralne on zdradził swoich wyborców