CBOS zapytał Polaków o ocenę pracy parlamentu i najważniejszych osób w Państwie.

Źle działalność posłów oceniło 67 proc. badanych przez CBOS. Wynik ten nie zmienił się w stosunku do zeszłego miesiąca, jednak odsetek uważających, że posłowie pracują dobrze wzrósł o 1 punkt procentowy i wyniósł 22 proc. Zdanie nie miało 11 proc. ankietowanych co oznacza spadek o 1 pkt proc. od stycznia.W raporcie podsumowującym badanie można przeczytać: W lutowych notowaniach Sejmu nadal widoczne jest ubiegłomiesięczne pogorszenie wizerunku tej instytucji, które nastąpiło wskutek kryzysu parlamentarnego, trwającego od połowy grudnia do pierwszej dekady stycznia.

Pogorszyły się również norowania Senatu. Pozytywnie jego pracę ocenia 25 proc. badanych dobrze ocenia pracę izby wyższej (spadek o 3 punkty procentowe), a źle 53 proc. (wzrost o 2 punkty proc.). Zdania nie miało 22 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

CZYTAJ TAKŻE:
Sondaż: PiS bezkonkurencyjny w badaniu poparcia partii politycznych

Z kolei poprawiły się oceny działalności prezydenta Andrzeja Dudy – zadowoleni z niej jest 54 proc. (wzrost o 2 pkt proc. ), a niezadowolnych37 proc. (spadek o 2 pkt proc. od stycznia). 9 proc. nie wyraziło opinii w tej sprawi (bez zmian).Negatywnie działalność prezydenta oceniają najczęściej mieszkańcy wielkich miast, najlepiej wykształceni, niepraktykujący lub praktykujący jedynie kilka razy do roku, mający najwyższe dochody na osobę w rodzinie, identyfikujący się z lewicą lub centrum oraz popierający Nowoczesną lub PO.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 2 do 9 lutego 2017 r. na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

kresy.pl / rp.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz