CETA nie jest umową idealną, ale daje określone szanse; tę umowę oceniam jako dodatkowy element naszej architektury bezpieczeństwa – mówiła europosłanka PiS Anna Fotyga podczas środowej debaty w PE przed głosowaniem nad ratyfikacją CETA – umowy o wolnym handlu UE-Kanada.

Jak stwierdziła europosłanka PiS i była minister spraw zagranicznych – Relacje polsko-kanadyjskie mają charakter strategiczny, nie koniunkturalny, potwierdzany wielokrotną walką o naszą wolność.Według Fotygi, CETA nie jest umową idealnę, ale jak zaznaczyła – Tę umowę oceniam jednak jako dodatkowy element naszej architektury bezpieczeństwa. Relacje transatlantyckie wzmacniają Polskę, również w układzie wewnątrzeuropejskim.

Za zatwierdzeniem CETA w Parlamencie Europejskim głosowało 408 eurodeputowanych, w tym 13 z Prawa i Sprawiedliwości. Wynik głosowania może dziwić, biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość wyborców PiS jest przeciwna umowie o wolnym handlu z Kanadą.

ZOBACZ TAKŻE: Parlament Europejski zatwierdził umowę o wolnym handlu z Kanadą

Jak informował „Dziennik Gazeta Prawna” w grudniu ubiegłego roku – Z sondażu Akcji Demokracji jednak wynika, że wyborcy PiS są bardziej krytyczni wobec CETA niż statystyczny Polak. 56% jest przeciw podpisaniu tej umowy (przeciw 32%), a jeszcze więcej, bo 59%, nie chce jej wprowadzenie przed zgodą Sejmu (za 30%) – a przecież to właśnie miałoby się wydarzyć już wiosną po akceptacji porozumienia przez Parlament Europejski.

Odnosząc się do wczorajszej postawy europosłów PiS, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zarzucił PiS, iż odważnie wymachują szabelką, żeby po chwili wywiesić w Brukseli białą flagę. Rząd bierze na siebie 100 % odpowiedzialności za przyjęcie szkodliwej umowy CETA.

Oto lista polskich eurodeputowanych, którzy wczoraj głosowali za umową CETA:

Edward Czesak (PiS)

Beata Gosiewska (PiS)

Anna Fotyga (PiS)

Karol Karski (PiS)

Sławomir Kłosowski (PiS)

Zbigniew Kuźmiuk (PiS)

Ryszard Legutko (PiS)

Stanisław Ożóg (PiS)

Bolesław Piecha (PiS)

Tomasz Poręba (PiS)

Jadwiga Wiśniewska (PiS)

Kosma Złotowski (PiS)

Janusz Korwin-Mikke (Partia Korwin)

Michał Boni (PO)

Jerzy Buzek (PO)

Dariusz Rosati (PO)

Danuta Hubner (PO)

Danuta Jazłowiecka (PO)

Janusz Lewandowski (PO)

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO)

Barbara Kudrycka (PO)

Elżbieta Łukacijewska (PO)

Marek Plura (PO)

Julia Pitera (PO)

Jan Olbrycht (PO)

Jacek Saryusz-Wolski (PO)

Adam Szejnfeld (PO)

Róża Thun (PO)

Jarosław Wałęsa (PO)

Bogdan Wenta (PO)

Bogdan Zdrojewski (PO)

Tadeusz Zwiefka (PO)

kresy.pl / gazetaprawna.pl / psl.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mop :

  PAN BÓG JAK CHCE KOGOŚ UKARAĆ TO ZSYLĄ MU IMBECYLI POZBAWINYCH MÓZGU I TYMSAMYM ROZUMU… NO PRZYZNAJCIE SIE TERAZ BO TO WY POLACZKI GŁOSOWALIŚCIE NA TĘ POLSKOJEZYCZNA BANDĘ NIEROBOW I AGENTÓW ZACHODU… Oto lista POLSKOJĘZYCZNYCH eurodeputowanych (BARANÓW), którzy wczoraj głosowali za umową CETA:
  Edward Czesak (PiS)

  Beata Gosiewska (PiS)

  Anna Fotyga (PiS)

  Karol Karski (PiS)

  Sławomir Kłosowski (PiS)

  Zbigniew Kuźmiuk (PiS)

  Ryszard Legutko (PiS)

  Stanisław Ożóg (PiS)

  Bolesław Piecha (PiS)

  Tomasz Poręba (PiS)

  Jadwiga Wiśniewska (PiS)

  Kosma Złotowski (PiS)

  Janusz Korwin-Mikke (Partia Korwin)

  Michał Boni (PO)

  Jerzy Buzek (PO)

  Dariusz Rosati (PO)

  Danuta Hubner (PO)

  Danuta Jazłowiecka (PO)

  Janusz Lewandowski (PO)

  Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO)

  Barbara Kudrycka (PO)

  Elżbieta Łukacijewska (PO)

  Marek Plura (PO)

  Julia Pitera (PO)

  Jan Olbrycht (PO)

  Jacek Saryusz-Wolski (PO)

  Adam Szejnfeld (PO)

  Róża Thun (PO)

  Jarosław Wałęsa (PO)

  Bogdan Wenta (PO)

  Bogdan Zdrojewski (PO)

  Tadeusz Zwiefka (PO) ======== DLACZEGO POLACY NA SWIECIE MAJA OPINIE – IDIOTÓW , DEBILI , KRETYNÓW , FRAJERÓW , KAPUSI i parobków???
  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że współcześni Polacy to w większości po prostu infantylni idioci pozbawieni jakiegokolwiek rozsądku i nie umiejący logicznie myśleć ani zadbać o siebie i przyszłość swoją oraz swoich najbliższych.

  Nie wnikam dlaczego tak jest, ale to niechybnie wynik m.in. ponad 25 lat organicznej pracy naszych polskojęzycznych narodowych wrogów. Ale ten fakt nie tłumaczy do końca tej naszej głupoty i niestety dziś mogę po raz wtóry powiedzedzieć tylko to, że naprawdę jesteśmy idiotami i tak nas muszą postrzegać w całej Europie, i na całym cywilizowanym świecie.

  A przecież idiotów się nie szanuje, często się z nich wyśmiewa i poniża. Można tak czynić, bowiem idiota z reguły nie wie, że jest idiotą i z tegoż powodu nie potrafi odpowiednio w swojej obronie zareagować.

  A dlaczegóż to jesteśmy idiotami?

  Ano dlatego, że…
  – po raz drugi wybraliśmy PO i PiS rządy tworzone przez notorycznych kłamców, jak Tusk,
  jak Szydło i ich kompanów. Niemal żadne obietnice składane przecież przez nich nie zostały zrealizowane a my go ponownie wybraliśmy nabierając się na kolejne obietnice… Czyż nie jesteśmy idiotami?,
  – pozwalamy na międzynarodowe obrażanie nas samych i przypisywanie nam żydowskiego holocaustu podczas II WŚ. Wybraliśmy do rządzenia ludzi, którzy pozwalają nas obrażać i nie potrafią nas skutecznie obronić przed kłamstwem historycznym… Czyż nie jesteśmy idiotami?,
  – wybraliśmy na urząd prezydencki Komorowskiego i Dudę, którzy ośmieszają nas wszystkich wszędzie, gdzie się pojawią… Czyż nie jesteśmy idiotami?,
  – nie dyskutujemy o kryzysie gospodarczym, wzroście podatków, katastrofalnym spadku produkcji, obniżaniu stopy życiowej, pauperyzacji społeczeństwa a pierwszoplanowymi wydarzeniami są jakieś Trynkiewicz Show czy matka Madzi. Wszędzie w cywilizowanym świecie sprawy dotyczące bezpieczeństwa finansowego obywateli są najważniejsze, u nas zupełnie są na marginasie… Czyż nie możemy być postrzegani przez innych jako idioci?,
  – nie wyrażamy społecznego i masowego sprzeciwu wobec wysokim cenom nośników energii, przede wszystkim gazu, za który płacimy niemal najwięcej w Europie a jednocześnie nie domagamy się od rządu skutecznej polityki w sprawie wydobycia naszego gazu łupkowego i ropy łupkowej. Zapewne każdy kraj, który miałby takie złoża surowców energetycznych zbudowałby narodowy plan ich wydobycia. Polska oczywiście takiego planu nie ma a Polacy wydają się zupełnie obojętni wobec tegoż tematu… Czyż nie możemy być postrzegani przez innych jako idioci?,
  – pozwlamy jako społeczeństwo na wyprzedaż przez zdradziecki (ale wybrany przez nas) polskojezyczny rząd resztek mająku narodowego. Wszędzie w Europie dba się o rodzimy kapitał i rodzime firmy. Tylko nie w Polsce… Czyż nie możemy być postrzegani przez innych jako idioci?,
  – z pokorą i uniżonością a niekiedy z infantylną radością i głupim uśmieszkiem dajemy się okłamywać i manipulować przez okupacyjne, rządowe presstytutki i antypolski obecny rząd. Czyż nie jesteśmy idiotami?,
  – gremialnie nie interesujemy się polityką wewnętrzną ani zewnętrzną, losem naszego kraju ani jego przyszłością, polityką międzynarodową… Czyż nie jesteśmy idiotami?,
  – pozwalamy na obniżanie poziomu wykształcenia naszych dzieci… Czyż nie jesteśmy idiotami?,
  – nie buntujemy się przeciw obniżaniu poziomu i zmniejszaniu dostępności do gwarantowanej konstytucyjnie, podstawowej i specjalistycznej ochrony zdrowia… Czyż nie jesteśmy idiotami?
  – Każdy inny kraj zrobiłby wszystko, aby śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci np. tylko ich prezydenta było nadzorowane przez tenże kraj… Czyż nie możemy być postrzegani przez innych jako idioci?,
  – pozwalamy na obniżanie poziomu naszej naszej obronności narodowej,
  – pozwalamy na dalsze trwanie u władzy ludziom, którzy nas zdradzili przy „okrągłym stole” i w Magdalence oraz nie potrafimy ich odsunąć od tejże władzy… Czyż nie jesteśmy idiotami?
  – pozwalamy na stopniową utratę naszej wolności, suwerenności i niepodległości… Czyż historia nie osądzi nas i nie nazwie zdradliwymi idiotami?

  Zapewne jest jeszcze wiele obszarów, w których okazujemy się idiotamni lub tak nas postrzegają inni w Europie i na świecie.

  Na koniec zapytam: Czy odpowiada nam rola idiotów, czy też winniśmy zmądrzeć i poddać się zbiorowemu leczeniu przez Polaków, którzy jeszcze nie zidiocieli?

  PS… ===== http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/980577,co-to-jest-ceta-10-rzeczy-ktorych-nie-wiecie-o-umowie-ue-kanada.html?gclid=Cj0KEQjw7Ne_BRDRmP2ojKfzv98BEiQAPuqPySO-HwW69MBUPW0KoViYPOVkjHw6HGVUE6BlBLypKc8aAv6Z8P8HAQ

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/892544,co-to-jest-ttip-10-rzeczy-ktorych-nie-wiecie-o-umowie-ue-usa.html

  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/03/06/ttip-trojanski-kon-banksterow/