TVP1 od 24 listopada emitować będzie serial ukraińskiej produkcji „Gwardia”. Ma obrazować losy żołnierzy Gwardii Narodowej ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Serial składa się z czterech odcinków. Scenariusz napisał Nikoła Rybałka, wyreżyserował Aleksiej Szapariew. Bohaterami obrazu będą student z Odessy, setnik z Majdanu, podporucznik wojsk wewnętrznych, krymski Tatar, młody uczony, biznesman, ślusarz i mistrzyni w strzelaniu sportowym, której na Majdanie zabito narzeczonego, którzy ruszają do walki z donbaskimi separatystami. Trafią do plutonu zwiadowczego, ale wcześniej przeszkoli ich weteran Armii Radzieckiej, który walczył w Afganistanie. W drugim odcinku pojawi się polski akcent – do obozu szkoleniowego oddziału Gwardii przyjedzie polska dziennikarka realcjonująca ich przygotowania do wojny.telemagazyn.pl/kresy.pl

TVP wyemituje serial sławiący ukraińską Gwardię Narodową [+FOTO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. upadlina
  upadlina :

  ja już dawno bojkotuję te żydo-media sponsorowane przez okupanta naszego kraju! Boże, do czego ku..wa tu doszło! Gloryfikacja w Polsce banderowskich zbrodniczych bojówek, mordujących ludność wschodniej ukrainy! Hańba do n-tej ku..wa potęgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Winnych tej hańby pod sąd!!!!!!!!!!!!!!

 2. bodzio1 :

  Już widzę jak każdy z tych herojów ma aureolę świętego nad swym łbem.Jak tą proukrainską histerię zatrzymać w Polsce? Czy nie jest to analogia do zachodnich państw? Oni poddali się multikulti i islamowi a czy nasze władze i media nie uległy ukrainizacji? Księciu Jaremo powstań i broń nas.

  • patriota :

   Książę Jeremi Wiśniowiecki Nam nie pomoże, choć bardzo by chciał. Bodzio1 to kresy.pl, Ty, ja i inni forumowicze i patrioci powstrzymujemy histerię (za którą odpowiadają skorumpowane media i politycy wtłaczające w umysły słabych, że tak trzeba i wypada), apelujemy do zdrowego rozsądku i otwieramy oczy na cynizm i splamioną krwią upainę. Nie możemy się poddać, gdyż stawka jest wysoka: jak sam zauważyłeś oni za polityczną poprawność płacą w postaci zamachów terrorystycznych, Nam banderowcy podziękują uskuteczniając swoją ulubioną zabawę: rezanie Lachiv…

  • patriota :

   Czas na: „banderowców z kijowa” serial o mordujących dzieci, kobiety i starców gierojach, szybkich w kroku mołodyciach, przemycie i handlem papierosami, wódą za przyzwoleniem polskich władz oraz wszechobecnych, niepopierających upainy agentach rosyjskich. Liczbą odcinków i wartkością akcji ma pobić „Modę na sukces” 🙂